У неділю, 26 травня у селищі Путила Чернівецької області відбудеться традиційне свято виходу на полонину.
"Наше свято відбудеться за будь-якої погоди та політичних розкладів, - повідомив у коментарі кореспонденту molbuk.ua голова Путильської РДА Микола Савчук. – "Полонинська ватра" - свято щорічне, і цього року воно пройде вже у 54-й раз.
Дійство розпочнеться у неділю, 26 травня, об 11.00 у селищі Путила на стадіоні "Карпати".
Із самого ранку, із 9-ї години, вздовж вулиці Української проїдуть святково оформлені підводи з музиками, що запрошуватимуть гостей на свято.
З 10.00 і до 16.00. триватиме виставка-продаж продукції місцевих сільгоспвиробників та виробів народних майстрів. Тут також розміститься гуцульська кухня, будуть відтворюватися полонинські обряди, проводитимуться майстер-класи з приготування полонинського сиру, вурди, кулеші.
Святкова хода почесних гостей розпочнеться о 10.45, а об 11.00 свято урочисто відкриють. О 12-й годині всіх зарошують на концертну програму.
- "Полонинська ватра" - свято традиційне, - додає Микола Савчук. – Тому особливих новинок не буде. Так, ми могли б запрошувати до нас відомих зірок. Але для чого нам перетворювати свято на великий концерт і збирати гроші з меценатів, адже такі виступи не дешево вартують. Тому до нас приїдуть місцеві співаки, які можуть собі дозволити виступити у Путилі безкоштовно. Зокрема, із Чернівців ми запросили Василя Данилюка, Ірину Стиць, Миколу Задору… Два роки тому ми підраховували скільки людей відвідує "Полонинську ватру", то налічили орієнтовно 18 тисяч. Свято "Полонинська ватра" проводитися у нас із 1949 року. За часи Союзу воно двічі не відбувалося. А у наші дні ми не проводили ці гуляння у 2014, 15 і 16 роках, з огляду на трагічні події в Україні".
За інформацією сектору агропромислового розвитку райдержадміністрації, цього року на високогір’ях Путильських Карпат для випасу худоби організовано 16 полонин. Полонинники доглядатимуть майже 4500 овець, понад 450 голів великої рогатої худоби та 200 коней.
Вівчарі, які ціле літо проведуть на полонинах, зважуються на важкі умови полонинського літування, далеко від родин та благ цивілізації. Тому їх з такими почестями і проводжають на полонини.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-05-2019, 19:36
0
5 606