Неділя про митаря і фарисея
Підготовка до великого посту починається з Неділі про митаря і фарисея. У православних храмах цього дня вперше відкриють фоліант, що майже цілий рік припадав пилом на полиці без діла. Незабаром ця книга стане головною і визначатиме порядок усіх богослужінь. Її назва — Пісна Тріодь, від грецького слова "Тріодіон" — три оди, три пісні. Назва походить від трьохчастинних молитовних урочистих поетичних творів, що складають основу цієї книги. Зміни, що вносить Пісна Тріодь у цей день, невеликі за обсягом, але суттєві за змістом. У звичайну неділю велика частина служби прославляє Воскресіння Христове; інша ж частина богослужіння завжди присвячена пам’яті святого або святих, пам’ять яких припадає за календарем на цей день. Тріодь, вступаючи в свої права в Неділю про митаря і фарисея, залишає майже без змін недільну частина богослужіння, а пам’ять святого вказує перенести на інший день. Замість текстів святим, Тріодь пропонує піснеспіви, присвячені євангельській притчі.
День пам'яті преподобного Ісидора ПелусіотаПреподобний Ісидор був родом з Олександрії і походив з благочестивої християнської сім'ї.
Святий був родичем Феофіла Олександрійського. В юнацькі роки Ісидор утік на Пелусіотську гору, де жив пустельником, наслідуючи Іоанну Хрестителю.
Під час подорожі до Константинополя юнак познайомився з Іоанном Златоустом і став його учнем, присвятивши себе християнській проповіді. У своїх посланнях він звертається з настановами до воїнів, ченців і високопоставлених духовних осіб.
Його листи, які збереглися у великій кількості, загальним числом більше двох тисяч, почали видаватися вже з XVI століття. Преподобний Ісидор переніс з Єгипту в Малу Азію мощі преподобного Паїсія Великого і Павла Фівейського.
17-02-2019, 09:00
0
1 082