Як крадуть субсидії: буковинців карають штрафами за шахрайства із державною допомогою

Новини Чернівців
1 237
0
Як крадуть субсидії: буковинців карають штрафами за шахрайства із державною допомогою


На Буковині судові справи стосовно шахрайства із субсидіями непоодинокі і розглядаються майже у кожному районному суді.

Наприкінці минулого року справи щодо неправомірного отримання субсидій розглядали по кілька на місяць. Людей звинувачують у шахрайстві та підроблені документів, на підставі яких вони намагалися отримати субсидію, пише molbuk.ua.



Зазвичай ті, хто отримували субсидії, "забували" вказувати придбане житло або автомобіль, але з часом все це виявляється. Значна частина справ, яка розглядалася у жовтні-листопаді минулого року, стосується ще справ 2015-2016 років. Люди отримували субсидії, придбавши перед цим авто за понад сто тисяч гривень чи будинок за 500 тисяч. За такі порушення нікого за грати не посадили, а вирок – це переважно сплата штрафу у сумі орієнтовно – 850-1020 гривень. Іноді й від цього покарання звільняють.

Найбільше таких справ розглядали у Хотинському районному суді. Також було кілька справ у Кельменецькому та Кіцманському судах, йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.

Так, житель Хотинщини, звернувшись за призначенням субсидій, не вказав наявності у власності житлового будинку вартість якого, згідно договору купівлі-продажу становить 126 тисяч гривень. З листопада 2015 року до червня 2016 року він отримав субсидію на понад 26 тисяч гривень. У суді чоловік свою провину визнав. Йому призначили покарання у вигляді штрафу. Та суд від сплати штрафу звільнив його через стан здоров’я.

Мешканець Кельменеччини був засуджений за шахрайство, бо отримавши субсидію у розмірі 5,3 тисячі гривень, не вказав у декларації купівлю автомобіля "Сітроен" за 105 тисяч гривень. Сплатив штраф – 510 гривень.

Сторожинецький районний суд розглядав справу стосовно пенсіонерки, яка подавши документи на субсидію, приховала свої доходи у розмірі 266 тисяч гривень від продажу нерухомого майна та витрати на купівлю будинку за 305 тисяч гривень. Жінку звинуватили у шахрайстві і призначили сплатити штраф 1700 гривень.

У департаменті соцзахисту ОДА зазначають, що перевірка доходів субсидіантів здійснюється Державною фіскальною службою постійно. Торік соціальні служби отримали інформацію майже про 500 осіб, які отримали субсидії неправомірно.

"До Державної фіскальної служби надходять дані щодо продажу чи придбання рухомого і нерухомого майна. Тож рано чи пізно органи соцзахисту цю всю інформацію отримують. У середньому виявляють по 20-30 людей, які отримали субсидії з порушеннями після перевірки Державною фіскальною службою", – каже заступник начальника департаменту соцзахисту ОДА Юрій Півень.

До січня 2019 року була можливість корегувати виплати субсидії отримані нечесним шляхом. Департамент соціального захисту не забирав кошти безпосередньо у людей. Якщо субсидія була призначена неправомірно, то гроші автоматично знімалися з рахунків надавачів послуг. А вже підприємство могло виставити борги споживачеві, які потрібно було погасити.

У департаменті соцзахисту передбачають, що з 1 січня, коли субсидії почали видавати "живими" грошима, може зрости кількість судових позовів.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують