Початок року традиційно багатий на різні зміни, як приємними, так і не дуже. Наприклад, мінімальна зарплата в країні зростатиме, військовим пенсіонерам додадуть виплати, проте, водночас, тарифи на опалення піднімуться в середньому на 18%. Яких змін варто очікувати в січні 2019 року, пише сайт
Сегодня.
З'являться муніципальні няні
З січня 2019 року в Україні почне почне працювати проект "Муніципальна няня". Держава пропонує частково покривати витрати новоспечених батьків за послуги нянь. Сума виплат буде корелюватися з прожитковим мінімумом, який становить близько 1500 грн для дітей до 6 років. Виплати здійснюватимуться на умовах спільного фінансування: з державного бюджету 25%, з обласного 15%, і найбільше з місцевого – 60%.
Щоб отримати цю допомогу, батьки повинні самі знайти няню для своєї дитини, укласти з нею офіційний договір про працевлаштування, а в кінці року надати підтверджуючі документи, які й забезпечать компенсацію від уряду. Їй виплатять за весь час роботи няні тільки в кінці року через Держфіскальну службу.
Раніше в Мінсоцполітики заявляли, що скористатися нововведенням можна буде тільки в тому випадку, якщо обоє батьків вийшли на роботу. Зараз про такі обмеження не йдеться. Компенсацію за роботу няні може отримати і та мама, яка вже вийшла на роботу, і та, яка знаходиться в декретній відпустці, але користується послугами няні.
Зросте мінімальна зарплата Очікується, що вже з 1 січня 2019 році мінімальна зарплата в Україні зросте на 447 грн. Зараз мінімалка становить 3723 грн, а в січні ця сума виросте до 4170 грн. Про це нещодавно заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочого візиту до Вінниці.
"Наступного року мінімальна заробітна плата з 3723 грн, станом на сьогодні, зросте до 4 170 грн. Тобто з 1 січня 2019 року підвищення", – розповів Гройсман.
Військові пенсіонери отримають надбавки до виплат Вже з 1 січня наступного року військових пенсіонерів чекають надбавки до виплат. В середньому пенсії виростуть на 25%.
Як нещодавно повідомляв міністр соціально політики Андрій Рева, в країні близько 550 тис. пенсіонерів-силовиків, а середня їх пенсія – 4900 грн. Надбавка становитиме 1225 грн, що потребують додаткових 8 млрд грн на рік.
Зросте зарплата вчителівЗ 1 січня 2019 р зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%. Про це нещодавно повідомила міністр освіти і науки України Лідія Гриневич. До слова, зарплати інших педагогічних працівників, як і всіх інших бюджетників, в наступному році зростуть на 9%.
"За останні два роки ми суттєво підвищили зарплати педагогам – вчителям, вихователям у дитсадках. Однак жодне з цих підвищень не стосувалося викладачів – науково-педагогічних працівників, які працюють в наших університетах. У цьому році саме вони отримають найбільше збільшення заробітної плати – на 20%", - заявила Гриневич.
Долар може зростиАналітики пояснили, що в січні гривня може залишитися в межах 28-29 грн/дол, адже січень для гривні є періодом ослаблення, що пов'язано з сезонними коливаннями.
Також експерти повідомили, що на січень-березень припаде пік виплат за зовнішнім боргом, тому варто очікувати серйозного тиску на міжбанківському ринку спекулянтів та інших валютних гравців. Як підсумок, курс гривні на кінець січня може становити 28,5-29,1 грн/дол.
Подорожчає тепло Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) затвердила нові тарифи на опалення, які вступлять в силу вже з 1 січня 2019 року. Як і прогнозували експерти енергоринку та Мінсоцполітики, тепло подорожчає на 18%. Але, наприклад, в Києві ціни зростуть на 22,7% – з 1354,78 грн. до 1656,67 грн за Гкал для будинків з лічильниками тепла. У будинках, де таких лічильників немає, новий тариф становитиме 38,55 грн за кв. м опалювальної площі на місяць.
Буде багато вихіднихТрадиційно українці відпочиватимуть 1 січня, наступні вихідні передбачені на Різдво – з 5 по 7 січня включно. Таким чином, всього в січні в українців буде 10 вихідних днів.
Ліки можна буде повернути в аптекуВже з 1 січня українці зможуть повернути в аптеку куплені раніше ліки. Про це нещодавно повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Коли аптека отримуватиму повернуті ліки, вона повинна перевірити, чи не були вони відкриті, чи не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе ніякої загрози і ліки можуть бути повернуті", – зазначила Супрун.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-12-2018, 14:10
0
2 252