RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Усе забуваю: 5 порад, які допоможуть покращити пам'ять


Кожна людина є потенційним власником міцної пам’яті. Справа в тому, що наш мозок швидко звикає до того, щоб докладати менші зусилля.

Як передає ukrhealth.net, неуважність, поверхневе читання, звичка діяти, не роздумуючи, неуважність в думках, коли ми намагаємося займатися однією справою, а думати про інше. Подібні звички — серйозні вороги нашої пам’яті.



Також необхідно мати на увазі, що коли ми намагаємося щось згадати і нам не вдається зробити це, наш головний мозок викликає у нас відчуття серйозного стресу. В результаті нам стає ще важче відшукати в пам’яті це слово, ім’я відомої людини або важливу дату, хоча вся ця інформація зберігається в глибоких шарах нашого розуму.

З іншого боку, слід визнати, що часто ми самі не дозволяємо нашому мозку працювати оптимально: думати, міркувати, згадувати… Багато хто з нас не дозволяють своєму мозку відпочивати, як йому потрібно, і не дають йому часу, необхідного для засвоєння інформації.

Яскраві вивіски, телевізійна реклама, соціальні мережі, пошукові системи інтернету — все це забирає силу у нашого мозку. Саме тому, якщо ти хочеш мати міцну пам’ять, необхідно приділяти час такими техніками:

1. Відновлюй в пам’яті різні факти
Напевно тобі не раз доводилося забувати про те, де саме були залишені ключі від квартири або автомобіля. Можна витратити кілька годин на те, щоб переглянути всі ящики, шафи і сумки в пошуку ключів і не добитися ніякого результату. Безумовно, найкращим вирішенням цієї проблеми було б виробити звичку залишати ключі завжди в одному і тому ж місці.

З іншого боку, для успішного вирішення проблеми можна використовувати техніку реконструкції в пам’яті моменту залишення ключів: присядь і постарайся згадати, як ти повернулася додому (що було у тебе в руках, куди ти поклала інші речі, наприклад, мобільний телефон, парасольку або сумку з покупками). Спробуй згадати, чим саме ти займалася в той момент, коли в останній раз бачила ключі. Ось побачиш, ця техніка допоможе тобі легко "побачити", куди саме ти їх поклала.

2. Прийоми мнемотехніки
Можливо, що в школі вчителі розповідали тобі про спеціальних хитрощі, що дозволяють запам’ятовувати формули, факти і дати. Як правило, з цією метою використовуються різні прийоми мнемотехніки. Вони дозволяють нам створювати зв’язки між інформацією, яку необхідно запам’ятати, і іншими короткими фразами або ланцюжками слів. Цей спосіб дозволяє утримувати в пам’яті велику кількість інформації і легко витягувати її, як тільки це буде потрібно.

Завдяки цій техніці для запам’ятовування слова нам не потрібно повторювати його нескінченну кількість разів до тих пір, поки ми зовсім не втомимося. Найголовніше, що в цьому випадку концепти надовго зберігаються в пам’яті і навіть через кілька років ми продовжуємо пам’ятати про них.

Наприклад, ти хочеш запам’ятати назви планет сонячної системи в порядку віддалення від сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Спробуй придумати осмислену фразу, перші літери слів якої збігалися б з великими літерами назв планет.

Все залежить від твоєї фантазії, для запам’ятовування інформації можеш використовувати гру слів, особисту інформацію, забавні фрази і пропозиції. Деякі люди використовують з цією метою ініціали дітей, дні народження близьких, персонажів, які були їхніми кумирами в дитинстві і т. д.

3. Читання вголос

Дуже часто ми краще запам’ятовуємо певні концепти, коли нам доводиться пояснювати їх іншій людині. Промовляючи отриману інформацію ми не тільки краще розуміємо тему, але і добре запам’ятовуємо пройдене.

Саме тому рекомендується читати вголос параграфи книги, коли ми вчимося або просто бажаємо утримати в пам’яті думки автора. Крім цього рекомендується частіше читати книги, роблячи при цьому конспекти, як в старі добрі часи. По можливості віддавай перевагу паперовим книгам, а не електронним пристроям. Останні знижують нашу здатність розуміння тексту, а світло екрана здатне викликати у нас головний біль.

4. Відпочинок і релаксація
Техніка, про яку піде мова нижче, ґрунтується на такій особливості нашого розуму: для того, щоб запам’ятати інформацію, нам необхідно повністю зосередити на ній нашу увагу. Якщо тобі довелося провести весь ранок за підручниками, а після піти в кіно, дивитися новини і сидіти в соціальних мережах, цілком можливо, що освоєні тобою концепти і дані швидко забудуться.

Для того, що до цього не відбувалося, після інтенсивного вивчення теми "інформаційної бомбардування" мозку рекомендується прилягти й поспати хорошу сієсту. Якщо ти хочеш утримати пройдений матеріал в пам’яті надовго, можеш сходити на прогулянку в парк, виконати фізичні вправи, прийняти гарячий душ або послухати класичну музику. Найголовніше — нічим не завантажувати свій мозок.

5. Скажи "ні" рутині

Наш головний мозок постійно потребує нові навички і пригоди. Монотонне життя робить його більш ледачим і безініціативним. Якщо ти хочеш мати гарну пам’ять і не мати проблем із запам’ятовуванням інформації, внеси різноманітність у своє повсякденне життя. Якщо на даний момент це не представляється можливим, хоча б поміняй місцями виконувані завдання.

Нові елементи пробуджують наш мозок і роблять наше мислення більш ефективним. Справа в тому, що в цьому випадку нам доводиться звертати увагу на незнайому і незвичну інформацію.

Слід пам’ятати про те, що людський розум переповнений цікавістю і йому подобається ставити перед собою різні виклики. Задовольнити ці потреби розуму в нашій владі. Це дозволить нашому мозку бути активніше працювати ефективніше і бути менш забудькуватим.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-12-2018, 01:30
Коментарів 0 Переглядів 5 310

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.