18-річний Валентин Мішковський з села Шубранець, що на Заставнівщині,
заступився за незнайомця, якого на зупинці громадського транспорту лупцював агресивно-налаштований хлопець 20 листопада.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
У дитинстві хлопець мріяв бути рятувальником. І хоча цей фах не здобув, але допомагати та рятувати людей продовжує.
"Отримав удар у щелепу"– Я повертався з роботи. На автостанції почув шум, на який не відреагувати не давала мені моя громадянська позиція. Підійшовши ближче, побачив, як молодик лупцює чоловіка, якому на вигляд років 40-50. Все обличчя чоловіка було в крові – шкіра від ударів потріскалася. Я спробував відштовхнути хлопця, якому на вигляд було 20-25 років. Проте той не зупинявся. Я спробував затримати хлопця, але через ожеледицю і темну пору доби це не вдалося. Тим паче, що мене дезорієнтував удар нападника в щелепу. Молодик втік. Я піднявся і почав питати, в кого є вологі серветки чи будь-які медикаменти, які могли би зупинити кров. Після цього терміново сповістив усі необхідні служби, пішов у найближчу аптеку і купив перекис водню та серветки. Я повернувся до чоловіка, який лежав на землі, зупинив кров, заспокоїв його, – розповідає Валентин.
Хлопець каже, що вирішив допомогти людині, адже вважає, що це обов’язок кожного із нас.
– Ми не маємо права проходити повз того, хто потребує нашої допомоги. Наприклад, у цій ситуації не допоміг ніхто. Тільки одна жінка запитала, чи потрібно викликати 102. А це дуже сумно… Люди досі сповідують принцип "моя хата скраю, я нічого не знаю, в мене немає часу, чому я, чому не хтось інший"? І ніхто не думає, що завтра таке може статися з ним, з його рідними. І тоді всі так само будуть проходити байдуже повз, – каже Валентин.
Це не єдиний випадок, коли Валентин допомагав людям.
Як розповідає хлопець, доводилося рятувати дітей від безвідповідальності горе-матерів.
"Затримали крадія та повернули сумку власниці" – Неодноразово бачив, як безвідповідальні мами гуляли з дітьми і сиділи одночасно в соцмережах. Тому доводилося ледь не під колеса стрибати, щоб дитину забрати, поки молода матуся допише чергове повідомлення. Тим часом діти без належного нагляду йшли в напрямку дороги. Я через такі моменти дуже нервую, бо не розумію, як можна бути настільки безвідповідальними. Також були випадки, коли чоловіки чи хлопці били на вулиці дівчат. Доводилось заступатись. Якщо чесно, я взагалі не вбачаю в цьому нічого героїчного. На моєму місці будь-яка адекватна людина вчинила так само, – наголошує Валентин.
Від самого початку реформи поліції Валентин на своїй сторінці у Фейсбуці веде блог, де висловлює думку щодо різних ситуацій із патрульними.
– Я хочу показати всім громадянам, що реформа є, і вона працює. Ще я веду чудову рубрику "Поліцейський дня". Розповідаю щодня про одного із патрульних із різних міст для того, щоб звичайні люди могли побачити, хто оберігає їхній спокій. Завжди висловлюю свою підтримку патрульним поліцейським, коли це необхідно, – наголошує Валентин.
– Якщо ми хочемо змін у державі, хочемо, щоб поліція чи інші державні органи, працювали, як потрібно, не треба їх ганьбити у соцмережах. Недарма кажуть, що в єдності сила, бо тільки разом ми зможемо більше. Тому всім людям, які поширюють негатив, щоб спаплюжити ім’я поліцейського, завжди наголошую, щоби вони спробували себе у лавах патрульної поліції. І нехай продемонструють, як правильно працювати (посміхається, - авт.)
Як повідомили у прес-службі патрульної поліції, таку підтримку від людей вони мають постійно. У середньому за місяць зафіксовано майже двадцять випадків, коли люди допомогли самі чи посприяли у затриманні п’яних водії, крадіїв, хуліганів.
Ліліана ІонашкуЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-12-2018, 17:00
0
2 018