Від початку зимового сезону в області від обмороження вже постраждали дві особи і ще одна померла від переохолодження.
Рятувальники розповіли molbuk.uа, як вберегтися від переохолодження.
"Перш за все потрібно тепло одягатися. Верхній одяг краще носити водонепроникний, але не тісний. Між шарами одягу має залишатися прошарок повітря, який утримує тепло. Так само і взуття не має бути тісним і мокрим. Якщо під час руху нога у черевику постійно буде в одному положенні, це призведе до оніміння стопи і обмороження. Не варто забувати й про рукавиці, шарфи та шапки, адже найчастіше переохолодження трапляються на верхніх, нижніх кінцівках і на обличчі (вуха, ніс, щоки)", –розповів начальник прес-служби управління ДСНС в області Сергій Бабчук.
Вдома переохолоджені кінцівки варто відігрівати у теплій воді, після того – вдягнути теплий одяг та випити чаю.
"Якщо людина замерзла, відчуває біль, поколювання та дискомфорт, тоді варто відігрітися у теплому приміщенні. Це може бути магазин, кав’ярня чи під’їзд. Потрібно оглянути місце обмороження, випити чай, але в жодному разі не спиртне. Люди помилково вважають, що спиртні напої чи розтирання кінцівок снігом зігрівають на морозі. Насправді такі методи ще більше травмують. Уже вдома обморожені кінцівки відігрівати протягом 10-15 хвилин у теплій воді, поступово нагріваючи її до 36-40 градусів. Тоді уже можна відігріватися теплими шкарпетками чи рукавицями і випити чай", - розповів Сергій Бабчук
"Якщо на шкірі є невеликі почервоніння чи інші видимі ознаки обмороження, варто негайно звернутися до лікувального закладу за кваліфікованою медичною допомогою. Обмороження може траплятися не тільки за мінусової температури, а й за температури +2. Тож варто звертати увагу на температуру і одягатися відповідно до погоди", – зазначив Сергій Бабчук.
1-12-2018, 13:53
0
997