Відомий чернівецький фотограф Василь Салига презентував першу персональну виставку фотографій у Чернівцях.
Фотовиставка "Дні Майдану" відкрилася в обласному Художньому музеї 15 листопада, передає кореспондент molbuk.ua
Василь розповів історію "майданівських" днів у Чернівцях у 20-ти світлинах: протести у центрі міста, вихід священика до людей, прощання із загиблим... Всі фото автор намагався зробити без зайвих прикрас та маніпуляцій. Світлини автор робив на фотоапарат, деякі кадри фіксував за допомогою мобільного телефону.
- Кожна світлина для фотографа - момент відчуття: ти бачиш і переживаєш момент, емоцію, потім натискаєш на кнопочку, а фотоапарат робить решту роботи. Фотографії, які є тут - такий собі спогад про події, які відбулися тоді у Чернівцях. До подій Майдану було прикуто дуже багато об'єктивів, уваги, багато людей спостерігали за цим, але все поступово забувається. Мені хотілося б нагадати і розповісти про це знову, - каже Василь Салига.
На відкриття виставки прийшло багато колег-фотографів Василя, журналістів та представників влади.
- На цих фотографіях зафіксовані важливі історичні події, про які ми не маємо право забувати. Вони нагадують, що кожен на своєму місці має якісно виконувати свою роботу, аби цінності, за які боролися тоді, не були втрачені, - наголосив перший заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.
Начальниця управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко привітала фотографа із відкриттям першої персональної виставки у рідному місті. Вона нагадала, що завдяки саме Василю, у психлікарні Чернівців значно покращилися умови для пацієнтів.
- Це людина, у якої багато чеснот. Найцінніше у ньому те, що йому не байдуже до того, що відбувається навколо. Він вміло робить фотографії, які зачіпають за живе. Чого тільки вартий проект Василя, де він у фото показав, у якому стані перебувають хворі у психічній лікарні у Чернівцях. Він надав цим фото суспільного резонансу, і з часом там все інакше. Він показує нам, що ми можемо абсолютно все, якщо маємо бажання, - сказала Сафтенко.
- Якщо ці фото викликають ностальгію зараз, яку цінність вони матимуть ще через 5, 10, 50 чи 100 років? Впевнений, у Василя велике майбутнє. Але потрібно, аби таким людям допомагали, адже всі ці роботи робляться на голому ентузіазмі і тільки за кошти автора, - зазначив голова Чернівецької обласної спілки фотохудожників України Тарас Перун.
Промовисті фото з часів Чернівецького Майдану можна побачити в обласному Художньому музеї (Центральна площа, 10).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-11-2018, 18:36
0
2 908