Шкільна, Бандери, Героїв Майдану, Руська, Сагайдачного, Комарова, Ентузіастів, проспект Незалежності – майже на кожній центральній вулиці міста є свій стихійний ринок. З кожним днем продавців там стає дедалі більше.
Один із найбільших стихійних ринків міста – на вулиці Ентузіастів.
Яблука, картопля, морква, молочні продукти, в’язані шкарпетки, саджанці дерев – стихійний ринок починається одразу на зупинці громадського транспорту. Ряди продавців ростягнулися на декілька десятків метрів. Лотки із товарами тісно стоять один біля одного. Вони заполонили більшу частину пішохідного переходу. Тож у деяких місцях пішоходам досить важко розминутися.
На вулиці Ентузіастів стихійна торгівля це не лише сільські бабці з торбами, це й автомобілі, засипані яблуками, і буси, з яких виносять ковбасу.
Таких стихійників тут понад 20. Торгівля досить жвава.
Жінка з дитячим візочком купує яблука. Поруч пані з дитиною купує мандарини. Зізнається, що зацікавилася товаром, бо йшла повз. Спеціально на ринок не мала наміру йти. "Дешевше тут", – констатує жінка.
Мало хто зважає на те, що продукти подекуди лежать прямо під ногами і що жодного із цих продуктів не перевіряли у лабораторії ринку. Тож про безпечність годі й говорити.
На запитання, чому продають товар на тротуарах, а не за прилавками ринку, кажуть: "Тут більше людей ходить".
А ось щодо цін, то виявилося, що в офіційних продавців вони подекуди нижчі, ніж у стихійників. Якщо "на тротуарі" мандарини коштують 40-50 гривень, то на самому ринку можна знайти і по 35.
Усього за кілька кроків від стихійного – офіційний ринок "Головний". Продавців тут теж чимало. При вході між приватними кіосками немає де пройти – багато товару і людей. А ось в кінці ринку є вільні прилавки, та й місця значно більше.
Тут мали би торгувати ті, хто стоїть на тротуарі. Але охочих практично немає.
Майже на порожньому прилавку жінка продає домашню консервацію. Розповіла, що вартість місця за прилавком залежить від товару. Вона платить близько 20-30 гривень на день.
Розганяти стихійників немає кому. Минулого року цим нетривалий час займалася інспекція з благоустрою. Тоді на вулицях справді стало менше стихійної торгівлі. Тепер стихійників мали би контролювати патрульні, але вони цього не роблять.
Не може навести лад із такими продавцями і адміністрація ринку.
"Поза межами ринку ганяти нелегальних продавців не маємо права. У нас вистачило би місця для усіх, хто хотів би продавати за прилавком на ринку. І ціни задовільні. Усе залежить від обсягу товару. Якщо люди продають домашню городину чи яйця, то вартість місця може бути незначна, а з пільгами і взагалі гривня в день. Але навіть за таких умов на ринок продавці іти не хочуть", - розповіли в адміністрації ринку "Головний"
ОфіційноНачальник відділу ринків управління розвитку споживчого ринку Олексій Хоміцький:У Чернівцях є 22 ринки. Проблеми зі стихійними ринками є біля ринків "Центральний", "Головний", "Нижній", "Нива-2" на Комарова та "Нива" на Руській. Справа у тім, що адміністрація ринку обмежена у своїх можливостях і не може виганяти стихійників поза межами ринку. За це має відповідати патрульна поліція. Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-11-2018, 12:25
0
2 510