У Чернівецькій області фахівців завершили роботи щодо утилізація інфікованих американською чумою свиней тварин.
Як повідомили кореспонденту molbuk.ua, у селі Василів Заставнівського району утилізовано шляхом спалювання 2328 голів свиней.
На фермерському господарстві також проведено дезінфекцію місця утилізації, прилеглої території та задіяної техніки.
Наразі на місці виявлення АЧС продовжуються роботи по виконанню плану заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання.
Раніше повідомлялося, що 26 жовтня
зафіксували захворювання і падіж двох голів свиней у свиногосподарстві СТОВ "Наша Свинка" (село Василів Заставнівського району). Загальна кількість свиней на цьому господарстві складає понад 2000.
Що таке африканська чума свиней?Африканська гарячка, східноафриканська чума, хвороба Монтгомері — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна.
Залежно від кількості збудників, які потрапили в організм тварини, а також від її стану та перебігу хвороби інкубаційний період триває від 2 до 6 діб. Перебіг хвороби ділять на блискавичний, гострий, підгострий, рідше хронічний. При блискавичному перебігу тварини гинуть без будь-яких ознак; при гострому — у тварин підвищується температура тіла до 40,5-42,0 °C, спостерігається ядуха, кашель, з'являються напади блювання, парези та параліч задніх кінцівок. Спостерігаються серозні або слизово-гнійні виділення з носа та очей, інколи кров'яний пронос, частіше закреп. У крові спостерігають лейкопенію (кількість лейкоцитів знижується до 50-60 %). Хворі тварини здебільшого лежать, зарившись в підстилку, в'яло піднімаються, пересуваються та швидко втомлюються. Вони мають слабкість у задніх кінцівках, хитку ходу, голова опущена, хвіст випрямлений, посилена спрага. Шкіра на внутрішній поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух вкрита червонувато-фіолетовими плямами. При натисканні вони не біліють (різко виражений ціаноз шкіри). На ніжних ділянках шкіри можуть з'являтися гнояки (пустули), згодом на їх місці утворюються струпи та виразки. У поросних хворих свиноматок відбуваються викидні (абортація).
Як боротися з "африканкою"?Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікування тварин відсутнє. У випадку виявлення вогнища інфекції практикується поголовне знищення свиней безкровним методом в осередку, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 3 кілометрів від нього. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють.
Також необхідно дотримуватись наступних правил: не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки. Утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами. Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам. Забезпечувати закритий режим роботи господарства. Не забивати хворих свиней та не переробляти їх туші.
Карантин знімають через 40 днів після завершення всіх карантинних заходів, а розводити свиней на даній території дозволяється не раніш, ніж через рік після відміни карантину.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-11-2018, 09:31
0
1 400