У Києві нагородили посмертно орденом святого Пантелеймона відомого хірурга з Чернівців Владислава Трепка, який у лютому 2015 року загинув у зоні АТО під Дебальцевим під час надання допомоги та евакуації поранених бійців.
Його відзначено в номінації "Взірець служіння суспільству" з врученням 100 тисяч гривень, пише molbuk.ua
– Ми навіть не очікували, що нашому синові вручать таку високу нагороду, яку називають "медичним Оскаром", – зізналася мама Влада Ніна Трепко. – Наша сім’я дуже вдячна членам Регіональної експертної ради, особливо її голові, ректору Буковинського державного медичного університету Тарасові Бойчуку, які запропонували на нагородження від Буковини нашого сина. У Всеукраїнському конкурсному відборі взяло участь 340 претендентів. Поважна рада, до якої входили шановані люди, вибрала з цієї кількості таємним голосуванням п’ятьох переможців у різних номінаціях.
- Мене із чоловіком Віталієм і дружиною Влада Юлією запросили до Києва, - повідомила Н. Трепко. - У Софіївському соборі вранці 9 серпня відбувся молебень, де всі помолилися за мир та здоров’я українців. Нагородження відбулося у Національному театрі імені І. Франка, куди завітали майже 800 медиків з усієї України. Ми йшли до театру червоною доріжкою, сиділи в першому ряду. До останньої секунди ніхто не знав, кого нагородять, – усе тримали в суворій таємниці.
- Ведучими були народні артисти України Наталя Сумська і Богдан Бенюк, - розповідає мати загиблого медика. - На сцену виносили конверти з прізвищами переможців і відкривали їх. Перша номінація, друга, третя… Це було так сердечно, без показухи. І ось на сцену вийшов патріарх Філарет, відкрив конверт і читає: "У номінації "Взірець служіння суспільству" нагороджується Владислав Віталійович Трепко…". У мене зупинилося серце, з’явилися сльози на очах. Подумала, що віддала би всі нагороди сина, навіть своє життя, аби він тільки був живий.
Орден вручили дружині Владислава – Юлії. Вони обоє навчалися у медичному університеті, разом проходили інтернатуру в обласній лікарні.
"Коли Влад вперше прийшов у відпустку із зони АТО, ми зустрічали його всім відділенням. Тоді він підійшов до мене, зізнався, що давно йому подобаюся, – пригадувала Юля. – Ми почали зустрічатися. Я дуже хвилювалася, коли він знову поїхав на війну. Телефонувала йому щоранку, запитувала, як минула ніч, чи не дуже стріляли. Я була переконана, що Влад обов’язково повернеться живим, бо дуже його кохала".
Влад не тямився від щастя, коли Юля повідомила по телефону про свою вагітність.
"Ти народиш мені донечку. Я обцілую кожен пальчик на її ручках і ніжках, – казав. – Через три тижні повернуся, і ми одружимося".
Та через декілька днів лікар-хірург загинув під Дебальцевим, рятуючи поранених бійців. Не побачив своєї красуні-донечки Вікторії, яку народила йому кохана. Незабаром їй виповниться три рочки. Вона показує пальчиком на небо і каже: "Там мій татусь".
– Донечка носить прізвище свого батька. Вона Трепко Вікторія Владиславівна. Я розповідаю їй про татуся: чим він займався, за що загинув, про що мріяв. Вона повинна це знати, – Юля намагається приховати хвилювання. – Заслуга Влада не тільки в тому, що він був героєм і рятував поранених бійців. Донечка має знати, що він був прекрасною людиною і як сильно він би її любив. Я щаслива, що народила дитину від коханого чоловіка.
– Ми так тішилися з Віталієм, що маємо чотирьох дітей, так пишалися ними. Досі не можу усвідомити, що Владюні вже немає з нами, – пані Ніна замовкає, ховаючи сльози. – Згадую про сина зі світлим сумом, бо він був дуже світлим і добрим. Купив мені ось цю сукню. Дуже гарно куховарив. Його фішкою був желейний торт, який він готував на всі наші сімейні свята. Допомагав нам робити ремонт у квартирі. Це була всебічно обдарована дитина. Любив слухати класичну музику, захоплювався історією, фізикою, фотографуванням, займався брейк-дансом. Телефонував мені із зони АТО і казав: "Мамо, коли повернуся додому, піду на концерт до філармонії, бо мені тут не вистачає музики". Я, мабуть, божевільна мама, бо дуже люблю свою сім’ю, своїх дітей. Як курочка, хотіла би заховати всіх під своє крило. А Владюню не заховала. І це мене болить–щодня, щохвилини…".
Довідка. Орден Святого Пантелеймона присуджується за професіоналізм, гуманізм і милосердя у галузі охорони здоров’я українців. Нагороджені також отримують по 100 тисяч гривень.
Цю відзнаку отримали кілька десятків видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства, зокрема М. Амосов, О. Шалімов, патріарх Філарет, митрополит Володимир, глава УГКЦ Любомир Гузар. Орден вручають 9 серпня, коли вшановують Святого великомученика і цілителя Пантелеймона, якого вважають покровителем медиків.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-08-2018, 17:02
0
9 596