13 червня
Апостола від 70-ти Єрма; мученика Єрмея
Ікони Божої Матерi “Нерушима Стiна” Апостол від 70-ти ЕРМ (Єрма) Филипопольський, єпископСвятий апостол ЕРМ був єпископом в Філіппополі Фракийском. Святий апостол Павло в Посланні до Римлян вітав його (Рим. 16, 14). Проповідуючи Євангеліє, апостол ЕРМ зазнав багато скорбот від язичників, але помер мирно.
Святий апостол ЕРМ був єпископом в Філіппополі Фракийском. Святий апостол Павло в Посланні до Римлян вітав його (Рим. 16, 14). Проповідуючи Євангеліє, апостол ЕРМ зазнав багато скорбот від язичників, але помер мирно.
Святий мученик ЕрмийСвятий мученик Ермий постраждав за Христа в місті Комани під час гонінь за імператора Антоніна Пія (138-161). Правитель Севастіян, який прибув в Каппадокію для виконання наказу про переслідування християн, запропонував святому принести жертву язичницьким богам, обіцяючи за це почесті і милість імператора. Але посивілий воїн мужньо визнав свою віру в Христа. Після довгих умовлянь правитель наказав мучити святого. Його били по обличчю так, що здерли з обличчя шкіру, а потім кинули в розжарену піч. Коли через 3 дня піч відкрили, мученик Ермий вийшов з неї неушкодженим. Правитель Севастіян наказав волхву отруїти святого Єрмія отрутою. Отруєне пиття не принесло святому жодної шкоди. Так само і другий кубок з сильною отрутою не позабивав мученика. Волхв увірував, приніс покаяння Христу Спасителю і був негайно обезголовлений, охрестившись власною кров'ю і сприйнявши мученицький вінець. А святий Ермий був відданий ще більш жорстоким мукам: з нього витягали жили, кидали в кипляче олово, викололи очі, але він смиренно дякував Господа Ісуса Христа. Потім мученика Єрмія повісили головою вниз. Три дня висів він у такому положенні. Люди, послані правителем упевнитися в смерті мученика, знайшли його живим. Уражені дивом, вони осліпли від жаху і почали волати до святого, щоб він допоміг їм. Святий мученик велів підійти осліпнув до нього, поклав на них руки і зцілив Іменем Ісуса Христа. У люті правитель наказав здерти з тіла святого всю шкіру, але страстотерпец як і раніше залишався живим. Тоді знавіснілий Севастіян власноруч відрізав йому голову ножем. Християни таємно поховали тіло мученика Єрмія, від святих мощей якого подавалися численні зцілення.
Ікони Божої Матерi “Нерушима Стiна” На День Всіх Святих припадає і святкування ікони Богородиці “Непорушна стіна”.
Величне мозаїчне зображення Цариці Небесної на стіні над головним вівтарем Софіївського собору в Києві, побудованого за наказом Ярослава Мудрого, вже десяте сторіччя стоїть без жодного ушкодження, незважаючи на бурхливі історичні події. Багато разів Київ намагалися зруйнувати. Образ Божої Матері пережив і часи навали дикої татарської орди, і безліч війн Середньовіччя, й суворі години другої світової.
Одинока фігура Богородиці у небесно-золотому вбранні зображена з піднятими вгору у молитві руками. Розкриті назовні долоні символізують захист усіх, за кого Вона молиться. Християни України вірять, що допоки існує “Непорушна стіна”, доти ніхто не зможе завдати шкоду Києву і нашій державі. До цієї ікони звертаються з молитвами про захист від природних стихій, підступних ворогів та нечистої сили. І Матір Божа завжди відповідаю Милістю.
13-06-2018, 09:01
0
1 639