"Інколи це просто харчові добавки", - замміністра МОЗ про рекламу лікарських засобів

Новини Чернівців / Здоров'я
1 595
0
"Інколи це просто харчові добавки", - замміністра МОЗ про рекламу лікарських засобів

З 2019 року українці бачитимуть менше неправдивої реклами лікарських засобів.

Про це під час робочого візиту в Чернівцях повідомив заступник міністра Міністерства охорони здоров`я Роман Ілик.

Він зауважив, що в Україні реклама медичних засобів не відповідає дійсності, а деякі з "ліків" навіть не зареєстровані як лікарські засоби.

"Все, що сьогодні йде до споживача у формі агресивної реклами спонукає його до самолікування. 69% населення україни займається самолікуванням. Це означає, що з десяти хворих семеро намагається самостійно лікуватися з допомогою аптеки чи якихось незрозумілих рекомендацій. Тому ми зараз працюємо над тим, щоб упровадити нову політику, що стосується регулювання регламенту лікарських засобів", -сказав Ілик.

"В Україні контроль за рекламою як механізм штрафних санкцій – не працює. В зв’язку з тим ми маємо наміри внести зміни до низки законів. Насамперед до реклами лікарських засобів на радіо та телебаченні. Де три, п’ять або навіть сім рекламних роликів з десяти є рекламами лікарських засобів і там не завжди є ліки які мають доведену клінічну ефективність. Інколи це просто харчові добавки чи харчові продукти, які навіть не зареєстровані як лікарські засоби. Така політика є новою для Міністерства охорони здоров’я. Ми її скорегували у законопроекти, що мають шанс ввійти в дію з наступного 2019 року" , - розповідає Роман Ілик.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
На Буковині відкриють одне з найбільших лавандових полів України - фото
У трагічній ДТП у Франції загинули викладачки коледжу на Буковині: що про них відомо
Липові довідки за 4000 євро: на Буковині затримали чоловіка, який допомагав уникнути призову
Підполковника з Буковини посмертно відзначено званням Героя України
ДТП автобуса з буковинцями у Франції: є перші деталі розслідування і звинувачення
У Чернівцях у зв'язку із будівництвом центру «Буковина Мол» змінять організацію дорожнього руху
15 червня, 2025
У коледжі на Буковині розповіли про стан дітей, які потрапили в аварію у Франції
Уроки англійської та ресторанне меню: що пропонують літні табори на Буковині
Більше дронів – менше втрат. Воїни 80 бригади збирають на мавіки
Всі діти живі і скоро будуть на Буковині: що наразі відомо про трагічну ДТП у Франції