Своїми силами пожежно-рятувальна бригада. Команду рятувальників-любителів зібрав житель Чернівецької області. Взяв до себе двох синів і трьох друзів. Тепер їздять на виклики на рівні з професійними пожежними, йдеться у сюжеті телеканалу Україна.
У минулому успішний бізнесмен вирішив перекваліфікуватися на помічника рятувальників після важкої хвороби.
"Я був однією ногою на тому світі, а іншою тут. І в реанімації я задумався, а що я залишив після себе? Але не все щастя в грошах, в машинах", – говорить рятувальник-доброволець Володимир Палійчук.
І все ж одна машина тепер приносить йому і щастя, і задоволення: бойова пожежна.
"Це був подарунок мені на 50 років. Я збирав гроші на джип, а замість нього купив і зробив цю машину", – розповідає рятувальник-доброволець Володимир Палійчук.
Саме цей КамАЗ тепер незамінний під час пожеж. Адже він служить як додаткова ємність для води.
"Мотор жигулівській поставили, коробку Жигулівську, помпа і насос від пожежної. Всі прилади тут, все навісне – я все сам конструював", – говорить водій Василь Русенюк.
Жартує, цей конструктор зібрали самі. І якщо машина професійних рятувальників вміщує 4 тонни води, яких під час пожежі вистачає хвилин на 7, то КамАЗ Володимира Палійчука до пожежі підвозить ще 10 т.
"Практично на кожну пожежу ми їх викликаємо в допомогу, вони завжди нас підтримують. Ми можемо зробити безперебійну подачу води", – каже керівник Вижницького районного сектора Держслужби з питань надзвичайних ситуацій Олександр Ткач.
На навчаннях підключають подачу води. У команді Володимира – двоє його синів і троє водіїв. Молодший син Андрій свою першупожежу гасив в 15 років. Каже: так сталося, що був абсолютно один, але впорався.
"Перша пожежа – це весь час страшно, всього боїшся, панікуєш, не знаєш що робити, нікому тобі порадити. У мене руки тряслися", – зізнається рятувальник-доброволець Андрій Палійчук.
Команду Володимира Палійчука жителі часто викликають самостійно.
Вогонь на горищі будинку Ганни Радул розгорівся напередодні нового року. Жінка взялася телефонувати родичам. Ті викликали бригаду рятувальників-добровольців.
"Було жахливо страшно, але зателефонувала кумі - і вже через 6 хвилин були рятувальники", – розповідає мешканка Кутів Ганна Радул.
Володимир Палійчук зізнається: більшість пожеж, з якими він стикався – траплялася через людську недбалість.
"Нашим людям треба довести те, що вогнегасник в будинку потрібен так, як повітря, тому що ми не знаємо звідки біда прийде", – говорить Володимир Палійчук.
Через це працювати рятувальником, обіцяє Володимир, буде, поки вистачить здоров'я.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.