Звільнення журналіста «Буковини»: на «Суспільному» заявили про порушення стандартів у сюжеті

Новини Чернівців / новини
1 171
0
Звільнення журналіста «Буковини»: на «Суспільному» заявили про порушення стандартів у сюжеті

Керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України заявило про порушення всіх новинних стандартів у сюжеті журналіста телеканалу "Буковина" Петра Голопапи, який заявив про звільнення з телебачення.

Про це повідомив генеральний продюсер інформаційного мовлення ПАТ "НСТУ" Владислав Грузинський у коментарі "Детектору медіа", пише molbuk.ua

Він сказав, що в сюжеті журналіста були порушені стандарти, які прописані в “Засадах редакційної політики інформаційних редакцій НСТУ”.

Грузинський зазначив:

"Я подивився цей матеріал. Він не відповідає жодному із стандартів, хіба що, може, окрім оперативності. Порушено стандарт доступності, повноти інформації, точності, достовірності, збалансованості подачі інформації, відокремлення фактів від думок. Це вкрай непрофесійна робота. Це публічне нехтування засадами редакційної політики Суспільного".

Крім того пан Грузинський зауважив, що питання викликала і поява в сюжеті мікрофону іншого телеканалу.

"Мене дуже здивувала поява в кадрі при підготовці нашого матеріалу мікрофону з логотипом каналу ТВА. Мікрофон з нашим логотипом - "Буковина" є тільки в першому незрозумілому синхроні. Відтак, поява каналу ТВА, який пов’язують з депутатом Бурбаком, як і розлогі беззмістовні синхрони цього депутата та міського голови Заставної Василя Радиша, при тому що жодного інтерв’ю представників громад не було, підпадають під ознаки “замовності” матеріалу",– розказав пан Грузинський.

Водночас Петро Голопапа повідомив "Детектору медіа", що всі синхрони для сюжету він брав самостійно.

"Просто нашого мікрофону з логотипом не було видно. Ми знімали разом із цією телекомпанією. У нас техніка на грані фантастики, з фотоапарата, короткий шнур… Є свідки, навіть та телекомпанія може підтвердити", – пояснив журналіст.

Грузинський повідомив, що звернувся до колег з Редакційної ради. За словами Грузинського, вони також вбачають у сюжеті журналіста ознаки замовності, та виклали свою точку зору. Після цього Грузинський звернувся також до шеф-редактора новин телеканалу "Буковина" Павла Токара:

"Він стверджує, що це відео наше, хоча не зміг пояснити, чому в кадрі мікрофон іншого каналу. І він не зміг пояснити, для чого стільки синхронів було в сюжеті та чому немає фактів, які пояснюють суть справи".

Пан Грузинський зауважив, що відповідальність за цей сюжет мають нести обоє – журналіст та шеф-редактор новин, і додав, що тиску на журналіста не було, заяву про звільнення він написав самостійно.

"Я не можу дозволити публічно ігнорувати, нехтувати базовими стандартами, на які ми орієнтуємося в роботі. Я не дозволю це робити будь-кому. Дуже радий, що Петро написав заяву і зараз дуже некоректно звинувачувати телекомпанію у тому, що на нього хтось тисне. Я з ним навіть не розмовляв", – запевнив пан Грузинський.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

14:59
Яку картоплю не можна їсти: пʼять ознак, що овоч зіпсований
14:41
На Буковині попрощалися із загиблим захисником Сергієм Шкоропадом
14:35
На Буковині піротехніки знайшли та знищили міну часів Другої світової війни
14:19
Росія не хоче тимчасового припинення вогню — помічник Путіна
13:59
Бійців 82-ї Буковинської бригади показали, як дронами нищать окупантів - відео
13:42
ЗСУ продовжують бої на околицях Суджі та намагаються зупинити ворога – DeepState
13:37
До 10 000 грн на навчання водіння: хто з буковинців може отримати компенсацію
13:16
У Чернівцях затримали наркоторговця з понад 230 готовими закладками
12:53
У Чернівцях та області - відбій повітряної тривоги
12:43
Житло дорожчає: у трьох регіонах України вартість оренди перевищила 10 тисяч гривень
12:36
Повітряна тривога у Чернівецькій області
12:36
Подався лише один учасник: у Чернівцях здали в оренду приміщення колишнього РАЦСу
12:19
В Україні створять спеціалізовану організацію для надання допомоги агровиробникам
12:00
Погода вражає: Чернівці увійшли до трійки найтепліших міст України
11:44
Курс валют у Чернівцях 13 березня
11:32
Не умнічка і не толковий: як українською правильно хвалити за розум
11:23
У Чернівцях продовжать ремонт кільця біля Дріжджзаводу
10:57
"Буковина" зіграла два заключні спаринги на закарпатському зборі
10:45
Співачка-зрадниця родом із Буковини Лорак таємно вийшла заміж - фото
10:32
Шахраї ошукали двох буковинок майже на 150 тисяч гривень
10:17
На Курщині росіяни розстріляли полонених українських бійців
09:53
Знову гірка втрата. Загинув воїн із Буковини Василь Пінтілей
09:38
У Чернівцях засудили бізнесмена, який ремонтував техніку окупантів
09:20
У селі на Буковині перепоховали захисника Геннадія Бордачова - фото
08:58
Росіяни захопили місто Суджа в Курській області, - ISW
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм