RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » ЄС профінансував розробку бізнес-плану для «Чернівціводоканалу»

ЄС профінансував розробку бізнес-плану для «Чернівціводоканалу»

Бізнес–план розвитку комунального підприємства "Чернівціводоканал" на 2018-2022 роки та план тарифного регулювання розроблено за грантові кошти Інвестиційного фонду сусідства Європейського Союзу.

Як повідомляє прес-служба міської ради, це безповоротна технічна допомога, яка передбачена угодою між урядами України та Німеччини на реалізацію заходів Пакету консультаційних послуг, що надається комунальному підприємству в рамках програми модернізації системи водопостачання Чернівців. Кошти технічної допомоги підприємство не повертає.

Загалом вартість усього робочого пакету №2 Консультаційної підтримки, яка надається за рахунок грантових коштів, становить 259 607,40 Євро. Розробка бізнес-плану – це лише частина цього пакету консультаційних послуг.

Бізнес-план КП "Чернівціводоканал" розроблено з урахуванням міжнародних практик професійною міжнародною командою консультантів.

Документ містить аналіз діяльності КП "Чернівціводоканал", зокрема аналізує причини поточного критичного стану справ на підприємстві, пропонує шляхи подолання кризи та розвитку підприємства, містить основні операційні, комерційні та інвестиційні заходи, які планується втілювати у 2018-2022 роках, а також чотири різні моделі тарифного регулювання та прогноз грошового потоку на 5 років у разі їх застосування.

Основні розрахунки бізнес-плану здійснені в Excel файлі, який розміщено на сайті КП "Чернівціводоканал" для аналізу фахівцями та незалежними експертами. Окрім того, є текстове узагальнення розрахунків, доступне чернівчанам для ознайомлення.

Для надання зазначеної консультаційної підтримки за грантові кошти німецький банк KfW залучив відому німецьку компанію GFA Consulting Group ( м.Гамбург). Відповідно до Фінансової міжурядової Угоди виплату грантових коштів банк KfW здійснює за процедурою прямої виплати коштів, тобто безпосередньо відібраним німецьким банком консультантам.

Таким чином, поширена секретарем міської ради Василем Проданом заява про те, що розробка бізнес-плану для КП “Чернівціводоканал” обійшлася підприємству у 8,5 мільйонів гривень і виконана непрофесійно, не відповідає дійсності, може негативно вплинути на міжнародний імідж України, міста Чернівців, комунального підприємства "Чернівціводоканал", як добросовісного партнера, та наносить збиток діловій репутації міжнародних інституцій.
КП "Чернівціводоканал" закликає ЗМІ спростувати та не поширювати зазначену недостовірну інформацію.

Довідка

Консультаційну допомогу КП "Чернівціводоканал"за грантові кошти, в тому числі і у питаннях бізнес-планування, надає міжнародна команда експертів у складі:

Кіс Бурвел (Keith Burwell) – має 30 років досвіду роботи в галузі інжинірингу та підприємств з надання фінансових та економічних послуг на замовлення регуляторів підприємств, міжнародних фінансових установ, національного та регіонального врядування, підприємств та інвесторів приватного сектору, особливо в умовах перехідних економік (фінансовий та економічний аналіз, політика та реформування тарифів, регуляторні положення, аналіз цін, методологія визначення тарифу, інституціональні аналізи та ін.).

Річард Шуен (Richard Shuen) – експерт із економічних та фінансових питань, має понад 14 років досвіду роботи в сфері інвестиційного планування, приватизації, приватно-державного партнерства та залучення приватного сектору, міжнародної торгівлі та бізнесу, фінансів та економіки, особливо, що стосується сектору комунальних підприємств, інфраструктури (водопостачання, енергетика, транспорт), добре знайомий із інструментами економічного та фінансового аналізу інвестиційних проектів та фінансування, а також секторального аналізу та аналізу політики. Має досвід роботи із міжнародними фінансовими установами та донорами (ЄБРР, Світовий банк, ЄІБ, KfW, ADA, EuropeAid тощо), відповідав за підготовку державних службовців з питань інвестиційного планування та фінансування в рамках різних міжнародних проектів.

Кристофер Шарфе (Cristopher Scharfe) – має значний досвід в проведенні інституційного аналізу, розробки та розрахунків тарифів в сфері водопостачання та водовідведення. Володіє навиками стратегічної організації та планування розвитку підприємств водопостачання та водовідведення. Має широкі знання в проектуванні навчальних курсів з експлуатації та технічного обслуговування об’єктів, комп’ютеризації управлінських процедур.

Лутц Клееберг (Lutz Kleeberg) – провідний експерт у сфері водовідведення та водопостачання з 40 роками професійного досвіду (з них 35 років працює у проектах міжнародної технічної допомоги у різних країнах світу). Має досвід роботи в проектах з нарощування потенціалу підприємств сектору водопостачання та водовідведення: розвиток, орієнтований на громади; просування належного державного управління та інституційне підсилення на рівні національних та місцевих органів влади; планування секторальних програм розвитку; розробка секторальних нормативно-правових та регуляторних актів на місцевому та національному рівні; розвиток інфраструктури шляхом державно-приватного партнерства; моніторинг програм. Працював із державними органами та міжнародними донорами, зокрема: GIZ, KfW, ADB, Світовий банк, DFAT та USAID.

Алехандро Перес-Вінклер (Alejandro Perez-Winkler) – має 16 років досвіду в робочому, ескізному та попередньому проектуванні, розробці Генпланів та ТЕО та забезпеченні нагляду на етапі будівництва в рамках проектів з водопостачання та водовідведення, оцінці систем водопроводу, підрахунку втрат, визначенні заходів щодо скорочення втрат та оптимізації експлуатаційних витрат в частині водопідготовки та розподілення. Займався проектуванням магістральних трубопроводів, резервуарів, насосних станцій та водоочисних споруд та споруд для очистки стічних вод, водопровідних та каналізаційних систем, розробкою гідравлічних моделей водопровідних мереж та основних систем водопостачання, в т.ч. напірних магістралей, аналізом водо потреб, оцінкою існуючих водорозподільних систем та заходів реконструкції в Південній Африці, Марокко,Іспанії, Румунії, Еквадорі, Болівії та Танзанії.

Олена Нич – 10 років досвіду у сфері виконання проектів міжнародної технічної допомоги за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Світового банку, ЄБРР, Європейського Союзу, в т.ч. надання технічної допомоги підприємствам тепло-, водопостачання і водовідведення та органам місцевого самоврядування з питань фінансового аналізу, фінансового менеджменту, тарифоутворення, інвестиційного і стратегічного планування. Брала участь у розрахунку тарифів на теплову енергію, вироблену з відновлювальних джерел енергії (зокрема з біомаси (соломи) в рамках Проекту USAID "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород"), розробці моделей розрахунку тарифів, фінансового аналізу та фінансового планування для підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення, підготовці навчальних програм та проведення семінарів з фінансового аналізу, тарифоутворення, фінансового планування, у розробленні проектів законів та нормативно-правових актів у сфері теплопостачання, водопостачання і водовідведення на запит профільного міністерства. Має досвід оцінки тарифів та довгострокового прогнозування фінансового стану комунального підприємства, обліку довгострокових боргових зобов’язань.

Антон Левицький – має понад 17 років досвіду у сфері надання комунальних послуг та соціального захисту населення, розробки та впровадження інформаційних систем та систем збору платежів для комунальних послуг, аналізу заборгованості підприємств за споживання енергоресурсів, з питань реформування сектору комунальних послуг та соціального захисту споживачів комунальних послуг.

Дмитро Тікунов – має досвід розробки систем управління активами підприємств сфери водопостачання та водовідведення, брав участь в підготовці до застосування системи бенчмаркінгу ключових показників ефективності для національного регулятора в сфері водопостачання та водовідведення, у розробці та впровадженні бізнес стратегій. Має навики консалтингової підтримки підприємств з водопостачання та водовідведення у підготовці бізнес-планів, оптимізації організаційної структури та робочих процесів.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
30-03-2018, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 1 285


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.