18 березня, неділя
Мученика Конона Ісаврійського; мученика Конона городника
Ікони Божої Матері “Виховання”Виховай, Владичице, чада моя гідна Нєбєснаго Царства і спадкоємці вічних благ сотвори я. Акафіст іконі Цей образ Божої Матері є списком з давнього візантійського аналога. У Росії ікона називається "Виховання". Адже молитися до неї приходили в надії отримати від Богородиці допомогу у вихованні дітей. Богоматір зображена з Богонемовлятом Ісусом, що сидить на Її лівій руці. Образ, який прославився в Росії своєю чудодійною силою, знаходився в Москві в соборі на честь Казанської ікони Божої Матері. Нині там є список з цієї ікони. Сьогодні Православна Церква вшановує образ, іменований "Виховання".
18 березня - пам'ять святого мученика Конона Ісаврійського
Святий мученик Конон Ісаврійський народився в селищі Віфанія, розташованому в Ісаврії. З ранніх років архістратиг Михаїл являвся юнакові і допомагав Конону в багатьох важких обставинах його життя. За наполяганням батьків Конон одружився з дівчиною на ім'я Ганна, яку після весілля переконав залишитися незайманою. Молоде подружжя жили як брат із сестрою, присвятивши себе цілковито Богові. Святий Конон привів до християнської віри і своїх рідних. Його батько за викриття ідолопоклонників прийняв мученицьку смерть. Рано поховавши матір і дружину, святий Конон продовжував служіння Богу, цілком присвятивши себе чернечим трудам, посту і молитви. У похилому віці святий подвижник був прославлений даром чудотворіння. Коли в Ісаврії почалися гоніння на християн, одним з перших постраждав святий Конон. Його піддали жорстоким тортурам за відмову принести жертву ідолам. Проте жителі Ісаврії, дізнавшись про катування, яким піддався святий, вирушили зі зброєю в руках на захист мученика. Злякавшись народного гніву, кати бігли, а жителі міста знайшли мученика зраненого і закривавленого на місці катувань. Святий Конон шкодував про те, що не удостоївся прийняти мученицьку смерть заради Господа. Через два роки святий Конон мирно помер і був похований поруч зі своїми батьками і дружиною. Ймовірно мощі святого зберігалися в присвяченому йому храмі недалеко від Константинополя. У роки іконоборства череп святого був перевезений у місто Паф на острові Кіпр і укритий у гірському монастирі Богородиці Хрисороятіси.
18 березня день пам’яті мученика Конона Городника (ІІІ століття)Святий мученик Конон Городник народився в Назареті Галілейському. Але жив і трудився в Памфілії, у місті Мандоні. Займався городництвом. Він був людиною набожною, щиросердою і незлобивою. Святий постраждав за Христа в середині 3-го століття, за часів імператора Декія Траяна. Коли праведника привели до суду, він стійко відстоював свою віру. Мучителі вбили йому в ноги цвяхи і гнали перед колісницею, поки він не впав знесилений, віддавши з молитвою свій дух Господу.
18-03-2018, 08:10
0
2 436