Карпатські бджоли з України допоможуть рятувати канадських, які перебувають на межі зникнення.
Про реалізацію такого спільного проекту повідомив посол Канади в Україні Роман Ващук.
– "Карпатка" за своїми характеристиками найкраща серед бджіл, – запевнив голова Асоціації виробників продуктів бджільництва "Буковинський бджоляр" Василь Паламар. – Вона добре пристосувалася до виживання в складних умовах, може витримати різкі перепади температури, стійка до хвороб і шкідників, приносить багато нектару навіть у похмуру дощову погоду. За сезон одна бджолосім’я породи Карпатка може принести до 50 кілограмів меду. А при хороших природних умовах – навіть 80 кілограмів.
Поведінка Карпатки – вище всяких похвал: ніколи не злиться і не нападає. До того ж ця порода пристосована для транспортування на великі відстані. Такі бджоли добре підходять для Канади, де клімат майже схожий із нашим. Раніше туди завозили бджолосім’ї ледь не з усього світу, зокрема Австралії, Південної Америки. Та вони були не пристосовані до холодного місцевого клімату і швидко гинули – до 60-70 відсотків. Вже другий рік ми отримуємо звістку від канадських пасічників, що вони хотіли би мати бджіл карпатської породи. Та це досить довга процедура. Сподіваємося, що вже наступного року ми зможемо відсилати до Канади бджолопакети Карпатки.
Буковина є другою після Івано-Франківщини за кількістю бджолосімей карпатської породи (приблизно 92 тисячі).
"Чернівецька область відноситься до регіону, де найбільше поширена Карпатка, – пояснив Василь Паламар. – До війни найбільше бджопакетів ми експортували до Росії. Зараз – до Молдови, Білорусі, Казахстану. Хоча більшість бджолопакетів продаємо у східні, центральні та південні райони України, де Карпатка стає дуже популярною. Кожен район Буковини реалізував у середньому по дві-три тисячі бджолопакетів".
Раніше повідомлялося, що пасічники з Всеукраїнського братства бджолярів України
допоможуть відновити зникаючу популяцію бджіл у Канаді, передає Голос Америки.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-02-2018, 08:41
0
2 936