З 6 лютого в Україні набуває чинності закон про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів.
Про це повідомила прес-служба Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, пише molbuk.ua
Майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів нині перебуває на обліку виконавчої служби Міністерства юстиції України, з них понад 90 тисяч стосуються боргу, який перевищує 6 місяців.
Як зазначив міністр юстиції Павло Петренко, лише за минулий рік державними виконавцями мін’юсту стягнено понад 2,4 млрд гривень заборгованості по аліментах на користь 576 тисяч дітей.
Окрім того, мінюст розробив законопроект №7277 #ЧужихДітейНеБуває про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів". Документ підтримала Верховна Рада та підписав Президент України, а 6 лютого цього року закон вступає в силу.
Які нові засоби впливу запроваджує законСпрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду.
Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання.
Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.
Всі ці обмеження застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.
Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходиЦі положення Закону застосовуються лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.
Тимчасове обмеження у праві користування транспортними засобами не може застосовуватися до боржника якщо:
-керування транспортними засобами є для боржника основним законним джерелом доходу;
-у разі використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю;
-у випадку проходження боржником військової служби;
- розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліменти.
Скільки коштує звернення до суду з вимогою стягнути боргБатьки, які подають заяву щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів, звільняються від сплати судового збору.
Звертатися за детальнішою інформацією буковинці можуть до відповідального за напрямок заступника начальника управління – начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькі області Бабина Михайла. Телефон (0372) 55-90-29. Чернівці, вулиця Лук’яна Кобилиці, 21а.
29-01-2018, 15:06
0
1 654