RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Найбільше корупції - в медицині. Фахівці розповіли у Чернівцях, які сфери українці вважають найкорумпованішими

У Чернівцях представили соціологічне опитування, проведене у вересня-жовтні цього року фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціололджі сервіс". Найбільш корумпованою сферою українці вважають медицину, але половина людей готові хабарництво виправдати.

– Ми досліджували, як українці сприймають корупцію, – розповів аналітик фонду "Демократичні ініціативи" Андрій СУХАРИНА. – Українці вважають корупцію однією з найбільших проблем. Однак не факт, що масштаби цього явища насправді є такими. Тобто насправді його дещо перебільшують. Так, наприклад, з прокуратурою, судами більшість громадян рідко контактують. Але переконані, що ці установи корумповані. Очевидно, що така думка формується з медіа, але такі висновки небезпідставні.

Майже всі опитані визнають значні масштаби корупції та її поширення в усіх сферах життя. Найбільш корумпованими установами люди визнають суд (52% опитаних), Верховну Раду (51%), прокуратуру (45%), уряд (43%), митницю (39%), медичні заклади (39%).

Щоправда, що стосується тих випадків, коли опитаним людям доводилося особисто давати хабарі, то 46% робили це у медичних установах. 22% – у вищих навчальних закладах, 14% – в місцевих органах влади. Тобто лідером побутової корупції є медицина. Найменше побутова корупція поширена у церкві, громадських організаціях та медіа.

Погано, але можна виправдати
А ось ставлення до хабарів у людей неоднозначне. Лише 49% опитаних вважають їх неприпустимим явищем. Тоді як 35% назвали хабар негативним явищем, яке в деяких випадках може бути виправданим, а 9% відповіли, що хабар – це "нормальний спосіб швидкого і ефективного вирішання проблем".

– Є проблема сприйняття корупції, – каже А.Сухарина. – Високим є відсоток тих, хто готовий виправдати корупцію. Тобто чимало людей вважають "не підмастиш – не поїдеш".

Щодо подолання корупції, то 39% опитаних налаштовані песимістично і не бачать перспектив у цьому питанні, 30% вважають, що її реально подолати, ще 31% не зміг дати певної відповіді.

Загалом українці визнають корупцію значною проблемою, але вважають, що з одного боку – це лихо, а з іншого – вона стала частиною життя і багато людей у такий спосіб схильні вирішувати свої проблеми.

Про методи боротьби з корупцією теж немає однозначної думки. Одні кажуть – карати, інші – роз’яснювати.

Дискусійним є й питання, чи поменшало корупції за останні роки після Революції гідності. Більшість опитаних вважає, що корупція значно (25%) або дещо (19%) зросла або залишилася на тому ж рівні (38%).

Андрій Сухарина вважає, що це не так.

– Іноді складається враження, що її стало більше, – каже аналітик. – Але моя думка, що ні. Про цю проблему стали більше говорити, їй більше приділяють уваги, трапляються гучні затримання. Та є вже перші позитивні результати роботи антикорупційних органів.

Нема протидії
– Таким ставленням до корупції є незначний результат протидії їй, – вважає голова Центру громадської активності "Синергія" Ігор КУХАРЧУК. – Найбільше поширена корупція там, де є бюджет – сільський, міський, обласний, державний. Доки судова влада буде такою, як зараз, не буде реальних вироків корупціонерам, результату не буде. Корупції треба протидіяти не лише законом, а й громадським впливом. Треба піднімати свідомість і відповідальність кожного громадянина, мають працювати місцеві громадські програми протидії корупції, в яких має брати участь якомога більша кількість людей.
– По-перше, дуже мало успішних справ, доведених до суду і до справжнього покарання корупціонерів, – переконана Надія ВІРНА, громадська активістка. – Що ми маємо? Засудженого працівника сільради, в той час, коли нардепи, високопосадовці після гучних корупційних скандалів гуляють ефірами. По-друге, зневіра підкріплюється складними економічними реаліями. Коли бідність штовхає до корупції і її підкріплює. По-третє, це корупційна культура, яка вкоренилась у багатьох. Так було завжди. "Чому це я маю щось змінювати", – думає більшість. А ще наші громадяни не хочуть витрачати час на боротьбу з корупцією (а деколи від рішення давати чи не давати хабар залежить життя), або ж їх влаштовує така ситуація, де можна "по-старому" вирішувати питання. І мислять: а навіщо мені стояти в черзі, якщо я за шоколадку чи за 100-1000-100000 гривень швиденько всі справи "порішаю". Так і тримається побутова та системна корупція.
Редактор: Sasha_Yu
28-10-2017, 19:57
Коментарів 0 Переглядів 2 013

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.