Дослідження "Як чернівецькі школярі здають ЗНО" презентували працівники агенції журналістики даних. Вони проаналізували результати тестувань учнів за 2016 рік і те, як на ці показники впливає обсяг отриманих грошей з бюджету та кваліфікація вчителів.
- Згідно з нашими дослідженнями, кращі результати на ЗНО показали учні чернівецьких шкіл, які зосереджені в центрі міста, - розповів Остап Кучма, аналітик агенції журналістики даних Texty.org.ua. – Учні тих шкіл, які знаходяться на околицях, показали гірші результати на ЗНО. Скажімо, погані результати у випускників садгірських шкіл.
Аналітики також проаналізували, що учні вчителів, які отримують більшу зарплату, показують кращі результати на ЗНО.
- Це свідчить про те, що мотивація вчителів впливає на успішність учнів, - зауважив О. Кучма. – Так, у ліцеях та гімназіях вчителі автоматично отримують вищі зарплати, як у загальноосвітніх школах. Це 10 відсотків надбавки до окладу. У таких навчальних закладах результати учнів на ЗНО набагато кращі.
Дослідження також показало, що краще здають ЗНО учні, яких навчають вчителі старшого віку. Таку тенденцію дослідникам пояснити складно.
- Існує позитивний зв'язок між часткою вчителів-пенсіонерів і успішністю учнів, - каже О. Кучма. – Це важко пояснити, чому у вчителів старшого віку краще навчаються учні. Хіба що можна припустити, що останнім часом педагогічні спеціальності у вузах обирають не найуспішніші школярі. Тому молоді спеціалісти не завжди можуть настільки кваліфіковано донести навчальний матеріал, як учитель з досвідом.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram