Останніми роками соціальна складова міського бюджету збільшилася майже в 10 разів.
Про це учора на брифінгу повідомив міський голова Олексій Каспрук.
За словами мера, 2014 року на соцзахист у місті виділяли 13,5 мільйона гривень. А в 2017-му ця цифра зросла до 125 мільйонів.
- Ми запустили нові програми. Зокрема, це підтримка дітей, які потребують дороговартісного лікування. Збільшили видатки чернівчанам, які звертаються за матеріальною допомогою. Адже сума в 1000 гривень, яку видає держава при онкозахворюваннях чи інших важких хворобах - це взагалі ніщо. Сьогодні у важких випадках ми можемо виплачувати до 10 тисяч гривень допомоги, - каже О. Каспрук.
Крім того, у міській раді заклали збільшення допомоги учасникам АТО, сім’ям загиблих, вдовам та батькам учасників бойових дій в Афганістані.
- Підкладаємо плече там, де держава не виконує свої зобов’язання. Мова йде про дороговартісні препарати для людей, в яких трансплантовані органи. Держава не завжди має можливість профінансувати і ми виділяємо гроші додатково з міського бюджету, коли мова йде про людське життя, - каже мер.
Тим часом, додаткове збільшення соціальних видатків мер вважає популізмом групи депутатів "Рідного міста".
- Під час перерви на сесії депутат Бешлей забув вимкнути мікрофон і ми всі стали
свідками п’ятихвилинки, яку проводив Василь Продан. Він говорив про те, з чим треба йти на вибори і кращим виходом для "Рідного міста", як з’ясувалося, є роздача коштів міського бюджету на соціальні потреби. І коли "Рідне місто" пропонує виділити 100 мільйонів на соцзабезпечення, виникає запитання, звідки їх забрати, - каже Каспрук.
За словами міського голови, що вільні 400 мільйонів гривень на депозитах - міф. Всі ці кошти розписані і розподілені міською радою по об’єктах, статтях видатків тощо.
Читайте також: У Чернівцях депутати пропонують віддати 280 млн грн батькам новонародженихДо прикладу, у міськраді приймали програму з виплати грошової компенсації учасникам АТО. Щодо неї були конфлікти, непорозуміння і півтора роки програма не діяла. Лише на останній сесії прийняли в остаточній редакції її узгодили. 40 мільйонів, які потрібні на виконання програми, весь цей час лежать на депозиті. Подібних видатків чимало і використовувати їх неможливо, доки їх не затвердять на сесії.
- Тож, у нас було два шляхи. Або всі ці закладені кошти лежать на казначейському рахунку і ми не отримуємо жодних відсотків, або ж ми розміщуємо їх у державних банках. Провели конкурс. Переможцями стали два державних банки, які у рівних пропорціях отримали ці гроші і нині ми додатково заробляємо на коштах, які не маємо змоги використати. Тому популістичні заяви "Рідного міста" про додаткові 100 мільйонів на соцзабезпечення, виникає питання – звідки ці гроші будемо забирати: з доріг, тротуарів, тролейбусів, медичного обладнання або інших видатків. Вільних 100 мільйонів у нас немає, - заявив О. Каспрук.
- Інший приклад – запропоновані депутатами
280 мільйонів виплати, додаткової до державних коштів, на новонароджену дитину. Жодного економічного обґрунтування та розрахунків автори пропозиції не подали. Невідомо і хто отримуватиме додатково ці 10 тисяч гривень – малозабезпечені чи всі. Якщо всі, то мені здається, є певна соціальна несправедливість. Головним наповнювачем бюджету є управління освіти. Тобто, вчителі, замість того, щоби оплачувати своїми податками оновлення доріг та інфраструктури, будуть віддавати їх на ці видатки. А кому йтиме ця допомога? Всім? Якщо так, то, якщо в депутата народиться дитина, не дивлячись на його мільйонну декларацію, він теж отримає 10 тисяч допомоги. Де тут логіка? Жодної, крім дешевого популізму, - заявив О. Каспрук.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-08-2017, 12:18
0
2 953