«Посеред вулиці у Чернівцях викладено моє ім’я» – жінка-виконроб

Новини Чернівців / топ новини / Життя
9 871
0
«Посеред вулиці у Чернівцях викладено моє ім’я» – жінка-виконроб

У Чернівцях, напевно, немає вулиці, яку би вона не асфальтувала чи не викладала бруківкою. Навіть вийшовши на пенсію, працює.

Ім’я виконроба комунального підприємства "МіськШЕП" Марії Соколик вибрукуване на вулиці Штейнбарга, яка веде від театру до Університетської. Щоправда, про це відомо одиницям. Щодо цього серед чернівчан навіть виникло чимало легенд про жінку з іменем Марія. Одні розповідають, що так звали міщанку, яка пішла з життя через нещасне кохання. Інші розповідають, що насправді донька багача померла в юному віці через невиліковну хворобу. Слухаючи ці дивовижні розповіді, справжня винуватиця лише посміхається.

"Хлопці віддячили за добро"

– Навіщо відбирати у людей гарну добру казку, – усміхається пані Марія. – Насправді все набагато прозаїчніше. Декілька років тому капітально ремонтували вулицю Штейнбарга. Зробили ми її дуже швидко – за місяць. Як виконроб я наглядала за роботами. Бруківку викладали майстри з Донецька. Ми дуже добре спрацювалися з цими молодими хлопцями. Щодня я бувала тут по декілька разів, цікавилася, що потрібно привезти з матеріалів, де і як вони живуть. Працювали вони дуже швидко та акуратно, навіть у вихідні. Якось я прийшла і побачила, що посередині вулиці викладено ім’я "Марія". Хлопці ж сміються і кажуть, що таким чином віддячили мені за все добро, яке я для них зробила. Та я про це нікому особливо не розповідала, хіба що дітям. Вони прийшли, подивилися, сказали, що гарно. І жартома запитали, чи на всіх вулицях, які мені довелося ремонтувати, буде моє ім’я.
У Чернівцях – десятки вулиць, ремонтом яких займалася Марія Соколик. Першою, пригадує, на якій викладали бруківку, була вулиця Ковальчука, яка і досі, через багато років, перебуває у належному стані. Потім були Петровича, Гоголя, Кайндля, Поштова, Ужгородська... А всіх вулиць, які довелося асфальтувати, і не перелічити.

У трудовій книжці пані Марії – лише один запис. Після закінчення політехнічного технікуму 1978 року влаштувалася на роботу в "МіськШЕП". Спочатку працювала майстром із прибирання міста. Вставати дівчині доводилося рано-вранці за будь-якої погоди. Не було ні вихідних, ні свят. Дуже боялася пізно ввечері повертатися додому. Якось на неї напав п’яний чоловік, почав душити – ледве вирвалася. Траплялося, плакала, писала заяви про звільнення. Але потім відходила і забирала їх.

"Першу пісню співають про Марію"

Жінці весь час доводилося працювати в чоловічому колективі.

– Для того, аби керувати чоловіками, потрібно бути психологом, – каже пані Марія. – Та за багато років я вже звикла і знаю, на кого треба крикнути, а кого слід похвалити. Треба вміти бути і доброю, і суворою. Але грубощів до підлеглих ніколи собі не дозволяла. У нас працюють переважно молоді хлопці з прилеглих сіл, міських мало. То вони називають мене мамою Марією. Розповідають мені про свої біди – в кого дитина захворіла, хто посварився з дружиною, просять поради. На всі свята збираємося разом, накриваємо столи у їдальні підприємства. І першу пісню мої працівники завжди співають про Марію, присвячуючи її мені. Я пам’ятаю всіх, з ким довелося працювати. Навідую тих, хто вже на пенсії. Траплялося, прийду до одного в Острицю чи Рідківці, а через п’ять хвилин збігаються всі наші колишні бруківники, кажуть, почули, що Марія приїхала. Несуть мені квіти, яблука, виноград, домашнє вино. Може, через цю людську вдячність і теплоту я не залишаю підприємство навіть після пенсії. Побуду декілька днів вдома і знову повертаюся на роботу. Всі вже сміються з мене, що не можу жити без доріг. Шкода, що люди не завжди поважають нашу працю. А вона досить важка – і в дощ, і в спеку.

Син пані Марії Ярослав, і донька Інна після закінчення "Львівської політехніки" теж прийшли працювати у "МіськШЕП". Отож є вже сімейна династія.

Є в Марії Соколик ще одне захоплення з дитинства. Жінка дуже любить співати: на весіллях, роботі, вдома. Знає чимало старовинних українських народних пісень, які навчив її батько.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм