У Чернівцях відбувся VІ студентський фестиваль науки, на якому молодь представила інноваційні проекти за такими напрямкам: енергозбереження, послуги, розвиток харчових технологій та розвиток інфраструктури. Організували та провели захід викладачі та студетська молодь ЧТЕІ КНТЕУ.
Як передає кореспондент molbuk.ua, перше місце посіла Ольга ЩАВИНСЬКА студентка 2 курсу спеціальності "Фінанси і кредит" із власною ідеєю, яку назвала Just do perfect wedding ("Просто зроби весілля ідеальним").
– Я хотіла поділитися ідеєю із професіоналами і дізнатися, чи має вона шанс на життя, – розповідає дівчина. – Суть у тому, що агенція даватиме можливість зменшити стрес наречених перед весіллям. Іншими словами: не дозволити чоловікам втекти з власного весілля. Тобто агенція надаватиме спеціаліста, який працюватиме з нареченими і допомагатиме гасити ті проблеми, які виникають між людьми у стресових ситуаціях під час підготовки до весілля. Я ж пропоную зробити весілля емоційно ідеальним.
Місто, як на долоніТретьокурсник Дмитро СТАШКЕВИЧ, який навчається за спеціальністю "Економічна кібернетика", запропонував уже готовий, виготовлений власними руками продукт – настільну гру "Монополія твого міста", з якою виборов друге місце.
– Ми створили настільну гру, яка відображає життя Чернівців. Вона розрахована на вісім гравців, але брати участь може й більша кількість. Ця гра дозволяє купити квартиру на вулиці О. Кобилянської, побувати у будь-якому куточку міста, годинами подорожувати Чернівцями. Ми врахували визначні дати, відобразили історію міста, згадали відомих людей – кожен з учасників гри можуть перевірити свої знання про місто, – каже юнак. – А з іншого боку, є змога зрозуміти, чи добре знаєте рідні Чернівці і побувати там, де ще не ніколи не бували. Цільова аудиторія – це мешканці та туристи. У майбутньому гра існуватиме на українській та англійській мовах. Крім того, це гарна сувенірна продукція. Разом із колегою, студентом ЧНУ, ми працювали півроку над дизайном гри, розробили деталі усіх закутків міста. Наразі настільна гра існує у кількох екземплярах, зараз ми працюємо над збільшенням тиражу.
Усі – нагоруНомінація "Найкраща презентація" дісталася Олександрові НАСТАЩУКУ, студенту 3 курсу спеціальності "Банківська справа та страхування". За його словами, він разом із колегою-студенткою Аліною продемонстрували необхідність реалізувати власну мрію, чим і підкорили суддів.
– Під час презентації ми запитали, хто з присутніх був на вежі міської ратуші. Підняли руки одиниці. Але хотіли би туди потрапити усі. Тож наша ідея полягає у тому, щоб реставрувати ці сходинки. Сурмач із "Марічкою" – це фішка міста, але вона стане значно привабливішою, якщо нагору зможуть підніматися туристи. Упевнений, що попит на таку послугу буде великий. Я сам намагався потрапити на той майданчик, але мене не пустили, бо сходи в аварійному стані. Проект капітального ремонту сходів розміщений на сайті міськради, його оцінили у мільйон гривень. І якщо знайдуться кошти та вдасться відреставрувати ці сходи, то місто зможе на цьому заробляти. Якщо врахувати потік туристів, який постійно зростає, то по 15 гривень за один підйом може набігти до 5 мільйонів гривень за рік, – каже студент.
На фестиваль завітали й гості з Дніпра, студенти Дніпропетровського університету імені Олеся Гончара. Вони виграли третє місце з одним із проектів, розповіла Наталя БИКОВА, координатор Буковинського студентського фестивалю науки.
– Гості з Дніпра презентували проект з енергозбереження: вони запропонували досить ефективний спосіб утеплення багатоповерхівок. Цей проект видався життєздатним, потрібним і актуальним на сьогодні. Загалом цьогорічний фестиваль суттєво відрізнявся від попередніх, – зазначила пані Наталя. – Якщо на деяких попередніх конкурсах на розгляд подавали проекти-спроби, студенти здебільшого випробували свої сили, то цього року в усіх, хто взяв участь, "горіли очі". Молодь запропонувала 16 ідей, усі учасники були зацікавлені у перемозі. Інноваційні, креативні проекти, були дуже цікаві, пропонували втілити те, чого немає у Чернівцях. Сподіваємося, за допомогою інвесторів наша талановита молодь зможе втілити свої знання у реальні бізнес-проекти.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-05-2017, 16:32
0
3 242