У травні розпочинаються підготовчі заходи до призову офіцерів запасу на військову службу в Збройних силах України. Спочатку офіцерам запасу вручать повістки для явки до військкомату, уточнення документів, проходження медогляду. Наприкінці травня — на початку червня вручатимуть другі повістки, так звані “бойові” - уже на сам призов.
Про це на брифінгу 26 квітня повідомив
Чернівецький обласний військовий комісар Володимир ШВЕДЮК, пише molbuk.ua
-Згідно розпорядження начальника Генерального штабу протягом травня будуть проводитися підготовчі заходи до призову, - наголосив В. Шведюк. - Офіцерам запасу вручать повістки. Прошу не плутати. Це повістки не на призов, а для того, щоби з'явитися до військкоматів для оформлення військово-облікових документів і проходження медичного огляду. Таким чином ми будемо напрацьовувати базу. Усі, хто будуть потім призиватися, отримають ще одну повістку — вже на сам призов.
Скільки саме офіцерів запасу планується призвати з Буковини та на які спеціальності, В. Шведюк наразі не повідомляє. Пояснює, що це “мобілізаційний ресурс”, а отже, військова таємниця.
-Це питання називається “мобілізаційний ресурс”, тож поки що ми не можемо на нього відповісти, - каже облвійськком. - Достатньо багато. У нас чимало навчальних закладів на Буковині, де готують різнопрофільних спеціалістів. Є й тилові спеціалісти, і артилеристи, і піхота. Хіба що пілотів немає. Також у нас в області дуже багато медиків — як лікарів, так і молодшого медичного персоналу. Після проведення підготовчих заходів та виходу указу міністра оборони буде визначена кількість офіцерів і спеціальності. Потреба буде визначатися згідно наших можливостей. Це не буде призов тисячами чи сотнями.
Призову підлягають громадяни України віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали відповідні іспити, мають вищу освіту за освітніми ступенями не нижче бакалавра та яким присвоєне військове звання “офіцер запасу”, зауважує В. Шведюк. А також офіцери запасу, які до цього взагалі не служили у ЗСУ, не були в АТО, не проходили до війни службу у ЗСУ, не мають практичного військового досвіду.
А ось ті, хто пройшов службу в АТО, раніше служив у ЗСУ, призиватися не будуть. Також від призову на військову службу звільняються громадяни, які за станом здоров'я визнані непридатними до військової служби, до початку військової служби досягли 43-річного віку, виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом двох контрактів, до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах. А також ті, які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі і звільнені від відбування покарання.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
26-04-2017, 17:52
0
3 725