15 січня у місті прогримів відомий фестиваль "Маланка-фест". У місто приїхали тисячі учасників фестивалю та глядачів.
Цього року на фестивалі Маланки були найрізноманітніші
костюми.
Хороший відгуків про дивовижні костюми маланкарів немало, проте не всі згодні із тим, що фестиваль Маланок проводиться у Чернівцях правильно.
-Хотілося б, щоб було більше автентичних костюмів та масок, які збереглися у селах Буковини здавна. Дійсно, "троянські коні" та "царі Єгипту" вигляддають гарно, і вони мають бути на цьому фестивалі, та чи Маланка це? Це вже позичені елементи європейських карнавалів, де люди приїжджають для видовищ. Сучасні мотиви в поєднанні з автентикою дають свій ефект, проте в організаційному планіварто було би зробити певні зміни. Хай ходою йдуть спочатку сучасні маски, а потім автентичні колективи, із місцевими традиціями. І оцінювати їх, мабуть варто по-іншому, окремо, - вважає
Антоній МОЙСЕЙ, завідувач кафедри суспільних наук та українознавства ВДНЗ України БДМУ. – Помічаємо, що з часом видовища займаються місце традицій на цьому фестивалі. Та головна наша мета – популяризувати наші традиції, показати цінність тих старих костюмів, цікавизну їх деталей. Я відмітив Красноїльську маланку, також колектив із села Малин. Реальні приклаи того, зо традиції можуть і мають бути цікавими і для молоді, - каже професор.
Організатор фестивалю Маланки у Чернівцях Оксана ЛЕЛЮК каже, що ретельно слідкує за реакцією людей на маски, що привозять маланкарі до Чернівців.
-Я все чую, мені цікаво, що думають люди. Дійсно, мені особисто цього остаточно стало зрозуміло, що потрібні деякі зміни. Мабуть, варто виокремити сучасну маланку та творчість людей від старих місцевих традицій. Та на фестивалі потрібно і те, і інше. Люди хочуть показувати свою творчість, чимось виділитися, і це добре. Нагадаю, у нас було дві мети: зберегти традиції Буковини, а також створити цікаву подію для туристів. Було би доречно, якби сучасну Маланку оцінювала та обирали переможців шляхом голосування глядачі, і традиційні номери мали би оцінювати культурні діячі та люди, які в цьому розуміються. Відповідно, мають бути два перших місці, других і третіх, - вважає пані Оксана.
Нагадаємо, цього року на "Маланка-фест"
переможцями стали "царі Єгипту" із села Чагор.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-01-2017, 17:28
0
5 334