Нову водопровідну мережу в частині мікрорайону "Верхня Калічанка" в Чернівцях (від вулиці Московської Олімпіади до вулиці Букшованого Осипа та прилеглих до них вулиць і провулків) відкрили сьогодні, 23 грудня.
Майже три кілометри водопровідної мережі збудували частково за кошти мешканців мікрорайону, частково виділила міська влада, передає кореспондент molbuk.ua. Тепер майже сто домівок забезпечені нормальним водопостачанням.
"Вартість проекту склала 3,5 мільйона гривень, з яких один мільйон 800 тисяч зібрали мешканці, які об'єдналися в товариство
(товариство №44 "Єдність", - авт.), вийшли з ініціативою реалізації й розробили цей проект. Решта - один мільйон 700 тисяч гривень - це кошти міського бюджету. На сьогодні "Водоканал" уклав угоди з 61 господарством, і ця робота буде продовжуватися, - зазначив
міський голова Чернівців Олексій Каспрук. - Ми розуміємо, що спільно ми можемо зробити більше. Якщо це буде фінансувати просто бюджет, ми до багатьох таких мікрорайонів не доберемося".
За словами мера, на проектування та будівництво мережі пішло біля двох років.
Проект реалізовувався у три черги: побудували магістральний водопровід, який приєднали до найближчого в районі насосної станції по вулиці Московської Олімпіади, а також підвели мережу до всіх вулиць і провулків цієї частини мікрорайону. На черзі - будівництво каналізаційних мереж та підключення до водопостачання 3,5 тисячі мешканців наявної та перспективної житлової забудови.
Мешканці мікрорайону задоволені: кажуть, нарешті не треба буде тягати воду відрами до осель.
"Було дуже тяжко. В мене чоловік прикований до ліжка, сліпий на обидва ока, нога відрізана, цукор у нього, а я лиш ходжу з баклажками. Дуже жалілися всі люди. Я вже не знала, куди йти, що робити, щоб хоч трохи його помити. Влітку, коли спека, я взагалі не мала води, всі криниці повисихали", - розповідає місцева мешканка Василина Павлюк.
Голова товариства №44 "Єдність" Тетяна Нікітіна каже: до цього доводилося завозити воду в бочках або носити від загального колодязя, який нині опустів.
"З 2004 року люди намагалися щось зробити, але, на жаль, не виходило. У 2015 році ми створили товариство №44 "Єдність" для того, щоби прокласти нарешті водопровід. Не все так було легко, але ми звернулися за допомогою до мера, і він допоміг. В середньому це коштувало кожній сім'ї в районі 13 тисяч гривень. Таку суму погодилися надати всі, тому що ми знали одразу, на що ми йдемо. Бо це дуже проблематично, коли в будинку немає води: ні готувати, ні прати", - розповідає місцева мешканка.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
23-12-2016, 14:52
0
2 956