RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » На Буковині біля румунського кордону до приватних рук потрапила земля державного заказника

На Буковині біля румунського кордону до приватних рук потрапила земля державного заказника

У Чернівецькій області, за сприяння місцевих чиновників, неправомірно приватизували землі заказника "Зубровиця", що розташований впритул до румунського кордону. Громадські активісти упевнені, що ця оборудка була запланована з єдиною метою – пропускати приватним лісом кур’єрів із контрабандою.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань "Брат за брата" на телеканалі ZIK.

Фальків – забуте Богом та занедбане людьми село на Буковині. Лише кілька хат, в яких ані води, ані світла, та прикордонна застава неподалік. Натомість навколо села – чарівні Карпати, мальовничий зоологічний заказник, в якому водяться рідкісні зубри. Звідси до кордону з Румунією лише два кілометри. 

А ще територія зоологічного заказника "Зубровиця" і ця ділянка – у приватній власності. А це означає, що не тільки надбання цивілізації, а й природні багатства стали не доступними фальківчанам, бо державний заказник раптом опинився у приватній власності.

"Земельні ділянки були виділені особам невідомим, а потім все це було передано одній особі", – каже громадська діячка з Буковини Раїса Диякон.

Землі заказника селу міг передати лише Кабмін, однак урядовці цього не робили. Тому громадські активісти звернулись до прокуратури і після відкриття провадження Держфінінспекція провела в селищі позапланову перевірку. Перевіряльники зафіксували в акті ревізії, що неправомірним відчуженням землі було завдано збитків на понад 3 мільйони гривень.

Активісти впевнені: на такі серйозні порушення продавці державних земель пішли заради не менш серйозного ґешефту. Адже ділянки розташовані впритул до румунського кордону.

"Думаю, що це зв’язано із контрабандою", – каже громадська активістка Раїса Диякон.

У Красноїльській селищній раді, до якої належить Фальків, про того, хто виявився таким нахабними, що перестрибнув через голови урядовців, продавши землі заказника, – розказувати не хочуть.

"Немає нічого. По Фалькову в нас нічого немає, жодних документів про ту приватизацію", –  повідомив журналістам землевпорядник Красноїльської селищної ради.

Як з’ясували журналісти, Берегометське лісомисливське господарство, яке опікується заказником "Зубровиця", також причетне до продажу земель лісового фонду.

"Все це відбулось без погодження лісгоспу, це я стверджую. Відійшли у власність комунальну до села ті ділянки, де жили люди і де користувалися городами, сіножатями, пасовищами. А щодо лісу, я не хочу вам на це питання відповідати. На це питання відповість той, хто вів справу", – сказав головний лісничий Берегометського ЛМГ Іван Акришора.

А вів кримінальне провадження по цій земельній оборудці прокурор Сторожинецького району. Однак дотепер жодного покарання ніхто не поніс.

"Земельні ділянки виділилися з Берегометського ЛМГ.  У зв’язку з тим, що був накладений мораторій на продаж землі, вони вчинили хитро. Зробили так, що це ніби землі запасу Красноїльської сільської ради, і роздали її", – наголошує активістка Раїса Диякон.

Проте лісгосп – не останній фігурант земельної оборудки.  Адже розробляли генплан, розширюючи межі села за рахунок території "Зубровиці", у Сторожинецькому геокадастрі.

"Людина звернулася до кадастру із заявою, ділянка надавалась їй для ведення сільського господарства. Було погодження Красноїльської селищної ради. Далі технічні питання: розробка проекту відведення тощо.  Якщо фінінспекція вважає, що порушення є, то нехай подають до суду. Фінінспекція – це шо є? Спеціалісти по земельних питаннях чи що?", – каже головний спеціаліст  управління Держгеокадастру у Сторожинецькому районі Іван Мітран.

Однак, фініспекція чітко встановила, що на підставі рішень Сторожинецької райдержадміністрацій було надано 73 особам у приватну власність земельні ділянки Фальківського лісництва.

"За час моєї роботи жодного рішення або скарги, які стосувались цього хутора або цих земельних ділянок, у нас не було. Я знаю, що колись там були виділені і розпайовані якісь землі", – повідомив голова Сторожинецької РДА Ярослав Бартош.

Тож крайніх ані знайти, ані покарати. Але можна знайти тих, хто став власником практично усіх земельних ділянок. У публічній кадастровій карті зазначено, що три ділянки – у власності сім’ї Косованів. Під час приватизації земель Ігор Косован працював у Шевченківському відділі виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції. Та ще й погорів на перевищені службових повноважень. Утім,  власником більшості ділянок є такий собі Віктор Аверкеєв, приватний підприємець. Раніше, за словами активістів,  Аверкеєв був при погонах. Тепер у поліцейській формі ходить його син  Іван.



Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Микола Кобилюк
21-10-2016, 16:13
Коментарів 0 Переглядів 3 796


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.