Знову зацвіла рожева акація. Науковці пов’язують це явище з різкими перепадами температурного режиму. Друге цвітіння дерев міг також спровокувати тривалий період засухи, після якого зараз випадають дощі. Зацвітають не всі бутони, а найактивніші. Насіння з них не дозріває.
– Пізнє цвітіння рожевої акації восени спостерігаємо в Чернівцях не вперше, – запевнила старший науковий співробітник Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк. – Це не унікальне явище, а закономірність. Рожева акація може цвісти за сезон навіть три-чотири рази. Навесні дерево не цвіло так рясно, тому що взимку гілки трохи обмерзли. За літо вони поступово відновилися. Вересень видався теплим та сонячним, тож акація знову зацвіла. Цвіт може утриматися навіть у жовтні. Вдруге можуть також цвісти магнолії, яблуні, груші, вишні. Останнім часом почали хворіти каштани, на них рано сохне та опадає листя. Тому нерідко вони теж квітнуть двічі.
За словами М. Виклюк, зміна клімату надалі впливатиме на вегетацію та різні фази розвитку рослин, які можуть зміститися. За короткий термін вони будуть змушені пройти весь період і накопичити поживні речовини для коріння, щоби продовжувати жити. Можливо, в недалекому майбутньому повторне цвітіння дерев буде вже не сенсацією, а звичним явищем.
Як розповіла керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, найчастіше через надлишок тепла повторно цвітуть каштани, вишні та яблуні. Такі випадки трапляються вже не тільки в південних областях. Останніми роками це явище спостерігається на Буковині та Полтавщині. "Це аномалія, яка поступово стає нормою", – переконана Т. Адаменко.
8-10-2016, 11:29
0
3 650