Першого жовтня у Дністровське водосховище було випущено експериментальну партію підростків стерляді. У Національному природному парку "Хотинський" розпочато довгострокову програму відтворення аборигенних видів риб на Дністрі. Відтворення кожного виду має свою специфіку. "Піонерним" видом обрали стерлядь.
Про це йдеться у матеріалі видання "Хотинські вісті".
Буковинське товариство природодослідниківе виграло грант під реалізацію проекту "Створення першого репродуктивного центру для відтворення аборигенних видів риб на Дністрі". Грант надано відомим в Україні Благодійним фондом НІКО-Крона. Слід нагадати, що за кошти цього ж фонду декілька років тому в Зарожанах було прокладено каналізаційну трасу і врятовано від занапащення сільський став.
У першій половині ХХ століття на ділянці Дністра від гирла Збруча до гирла Калюса найбільш інтенсивно ловили стерлядь у період весняного та літнього водопілля. Середньомісячний її вилов у цей період – близько 50 центнерів. Маса товарних риб досягала 8 кг, а окремих екземплярів – 16 кг.
Із 1946 по 1950 р. промислові улови стерляді від Хотина до Дубоссар становили від кількасот кілограмів до 3,5 тонни на рік.
Нині у верхів’ях річки (вище Хотина) зустрічаються лише поодинокі особини стерляді.
У природі навіть за сприятливих екологічних умов із 10–20 тисяч відкладених запліднених ікринок до дорослого віку доживає хіба що одна рибина (0.005%), бо на неї чекають чимало загроз: хижаки, осушення нерестилищ, вилов людьми і водними птахами, паразити, епідемії. Нині додалося значне погіршення стану довкілля.
Хотілось би нагадати браконьєрам: штрафи за вилов стерляді доволі кусючі – декілька тисяч гривень за штуку
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
7-10-2016, 09:40
0
2 479