У Дністер запустили мальок стерляді

Новини Чернівців / Життя
2 548
0
У Дністер запустили мальок стерляді

У Дністер запустили мальок стерляді

Першого жовтня у Дністровське водосховище було випущено експериментальну партію підростків стерляді. У Національному природному парку "Хотинський" розпочато довгострокову програму відтворення аборигенних видів риб на Дністрі. Відтворення кожного виду має свою специфіку. "Піонерним" видом обрали стерлядь.

Про це йдеться у матеріалі видання "Хотинські вісті".

Буковинське товариство природодослідниківе виграло грант під реалізацію проекту "Створення першого репродуктивного центру для відтворення аборигенних видів риб на Дністрі". Грант надано відомим в Україні Благодійним фондом НІКО-Крона. Слід нагадати, що за кошти цього ж фонду декілька років тому в Зарожанах було прокладено каналізаційну трасу і врятовано від занапащення сільський став.

У першій половині ХХ століття на ділянці Дністра від гирла Збруча до гирла Калюса найбільш інтенсивно ловили стерлядь у період весняного та літнього водопілля. Середньомісячний її вилов у цей період – близько 50 центнерів. Маса товарних риб досягала 8 кг, а окремих екземплярів – 16 кг.

Із 1946 по 1950 р. промислові улови стерляді від Хотина до Дубоссар становили від кількасот кілограмів до 3,5 тонни на рік.
Нині у верхів’ях річки (вище Хотина) зустрічаються лише поодинокі особини стерляді.

У природі навіть за сприятливих екологічних умов із 10–20 тисяч відкладених запліднених ікринок до дорослого віку доживає хіба що одна рибина (0.005%), бо на неї чекають чимало загроз: хижаки, осушення нерестилищ, вилов людьми і водними птахами, паразити, епідемії. Нині додалося значне погіршення стану довкілля.

Хотілось би нагадати браконьєрам: штрафи за вилов стерляді доволі кусючі – декілька тисяч гривень за штуку

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.