Чернівецький музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської перебуває на гастролях. Прем’єрою комедії "Запечатаний двірник" наші театрали завершили другий день Всеукраїнського театрального фестивалю "Коломийські представлення".
-Це досить потужний фестиваль у Коломиї, в якому ми охоче беремо участь кожного року. Минулого року ми виступали виставою "Енні", від якої лишилася у захвати Ада Роговцева. Вона аплодувала нашим акторам стоячи. Цього року у журі було досить багато відомих імен, від цього вдвічі приємніше, адже нас дуже добре прийняли. Отримали море схвальних відгуків, журі оцінило нашу музику, оркестр, акторів, і самий матеріал, - каже
керівник літературно-драматичної частини театру Наталія ФЕДОРОВИЧ.У гостросатиричній, соціально-побутовій, народній комедії представлене буковинське село XIX століття. Вистава супроводжується прекрасними букоовинськими піснями - сумними й веселими, жартівливими й ліричними, коломийками, жанровими танцями.
Член журі фестивалю, народна артистка України Лариса КАДИРОВА подякувала нашим театралам за те, що вони вперше вивели комедію Федьковича на кін українського театру.
- Я дуже рада за режисера Мирослава Гринишина, за театр, за акторів, тому що вони асамблево, жанрово були єдині. І це мені було дуже приємно відчувати, спостерігати, розкладати якісь моменти для себе, вчитися в якихось моментах для себе. Все було енергетично закручено. Тільки хороші враження про цю виставу, дай Бог театру сили і здоров’я, - каже артистка.
Перший народний артист Незалежної України, кіноактор та режисер Іван Гаврилюк впевнений, що чернівецький театр точно "не страждає від провінційності".
-Моя особиста думка щодо комедії чернівецьких акторів “Запечатаний двірник” збігається з думкою коломийських глядачів, які сприйняли комедію тепло й гарно. А враження звичайного глядача - це основне, адже для кого ж тоді працює театр, як не для нього. Знову, як і після вистави львів’ян, я мушу визнати, що вельми вражений. Не таємниця, що провінційні театри страждають тим, що називається провінційністю, мало хто чекає від них шедеврів. А чернівецький театр взявся за дуже важку справу, зіграти буфонаду. І успішно з нею впорався, - каже Іван Гаврилюк.
Заслужений діяч мистецтв Ростислав КОЛОМІЄЦЬ назвав виставу "самогральною", адже, на його думку, актори багато собі дозволяли на сцені.
-Я давно не бачив таких вистав самогральних, де актор може собі дозволити багато. Бо сучасний театр скутий, дуже раціональний акторсько-режисерськими побудовами. А тут - фарс, ігрова стихія. Сценічна природа фарсу непроста: він потребує також імпровізаційного хисту. Комусь це вдається більше, комусь менше, отут і перевіряється рівень майстерності, - вважає він.
-Тут також видно добрий акторський ансамбль, а це свідчить про те, що театр перебуває в чудовому стані. Як на мене, зіркою вистави був актор Микола Гоменюк, який зіграв Зуха. Він не впав у шаблонність, він “витиснув” усе з цієї ролі, але водночас не перетягнув на себе всю увагу глядача й залишився в ансамблі, - поділилася враженнями
театрознавець, головний редактор журналу "Театр-Плюс" Людмила ТОМЕНЧУК. - Ще хотілося б відзначити роботу оркестру, учасники якого разом із диригентом Володимиром Шнайдером, немов також грали у виставі, підтримуючи емоціями події на сцені. Я отримала задоволення від перегляду вистави і вдячна акторам, які так яскраво й талановито працюють у жанрі.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-09-2016, 17:35
0
2 063