Чернівці отримали нові містобудівні повноваження. Тепер місцева влада матиме у своїх руках дозвільно-реєстраційні процедури та зможе налагодити швидку і якісну реєстрацію дозвільних документів. Також місто буде здійснювати контрольні функції – перевіряти будмайданчики, виявляти порушення та штрафувати недобросовісних забудовників.
Меморандум про передачу функцій архітектурно-будівельного контролю та дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України Чернівецькій міській раді підписали п'ятого серпня голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев та міський голова Олексій Каспрук.
-Я би сказав, що це історична подія для нашого міста. Державна архітектурно-будівельна інспекція передає міським органам влади повноваження щодо регулювання містобудівної діяльності, контролю за об’єктами будівництва на території міста, - зазначив Олексій Каспрук. - Інспекція проходила непростий шлях реформування, як і інші органи державної влади. Тому в нас за цей час накопичилося багато запитань, багато проблемних об’єктів і після підписання цієї угоди з восьмого серпня повноваження щодо контролю за об’єктами будівництва у місті, дотримання будівельних норм і правил переходять до органів місцевого самоврядування.
Відтепер саме на місцевому рівні можна буде активніше виявляти самочинні будівництва, контролювати та штрафувати недобросовісних забудовників
Це – одне з тих важливих повноважень, яке отримали Чернівці після підписання меморандуму про передачу функцій архітектурно-будівельного контролю та дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України Чернівецькій міській раді.
Про це корнеспондентові molbuk.ua повідомила
начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міської ради Орися ГАЛЬЧУК.
-Нами будуть реєструватися декларації про початок виконання будівельних робіт, внесення змін, готовність об’єктів до експлуатації, видача дозволів на виконання будівельних робіт першої-четвертої категорій складності і видача сертифікатів на такі об’єкти, - розповідає Орися Гальчук. – Будемо перевіряти наявність дозвільних документів і стежити, які матеріали були використані на об’єктах, чи відповідають вони проектній документації, яка пройшла експертизу. Будуть відбуватися планові та позапланові перевірки об’єктів. Сподіваємося, відтепер цей процес буде відбуватися активніше, ніж раніше. Раніше у нас інспекції як такої не було. Ми документи не надавали. Цими питаннями частково займалося управління держбудінспекції в Чернівецькій області, а дозволи і сертифікати для об’єктів четвертої категорії складності видавала Держбудінспекція України.
Чернівчани тепер матимуть чітку інформацію про те, які документи потрібно для початку будівництва і які штрафи загрожують у разі відсутності дозволів на нього.
-Будемо інформувати територіальну громаду про те, які документи необхідні для того чи іншого будівництва, щоби не було самочинного будівництва на території міста, - зауважує начальник інспекції. - Щоби люди знали, які є важелі впливу, тобто штрафні санкції. На сьогодні штрафні санкції за самочинне будівництво та будівництво невідповідно проектній документації досить високі. Тож будемо боротися з цими явищами.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-08-2016, 13:13
0
2 503