Чернівецьким випускникам радять, на які спеціальності подавати документи.
Парадокс, та попри велику кількість випускників за гуманітарними спеціальностями, ці спеціалісти знову потрібні на ринку праці, розповідає
Марія КОБЄЛЄВА, заступник директора Чернівецького регіонального центру зайнятості.- На ринку праці, що не дивно, залишаються затребуваними робітничі спеціальності, але ми бачимо, що з’являються вакансії і юристів, і помічників юристів, і економістів, і бухгалтерів. Ці професії знову набувають популярності, - зауважує М. Кобєлева.�
"Не спокушайтеся на модні спеціальності"Інна СОВСУН, заступник міністра освіти:– При виборі спеціальності слід орієнтуватися на університет, в який ідеш, а не вестися на шахрайські схеми. У Києві на вулицях висять великі плакати одного з вузів, де написано: "Вступ без ЗНО". Це однозначно велика афера. Не треба на це вестися. Важливо обирати хороші університети. Для роботодавця інколи може мати менше значення спеціальність, але назва університету має велике значення.
Слід вивчити тенденцію затребуваних професій в регіональних ринках праці, подивитися дані регіональних центрів зайнятості. Раджу не гнатися за популярними спеціальностями.
Треба дивитися на спеціальності, які матимуть майбутнє. Чому збільшується попит на ІТ-спеціальності? Тому що люди розуміють, що є хороші перспективи працевлаштування. Слід шукати інші підходи, а не гнатися за модою. Але, безперечно, при виборі також треба виходити з внутрішнього відчуття, що тобі цікаво і що потрібно. Якщо тобі цікаво будувати літаки, то йди будувати літаки, якщо тобі потрібна біологія і ти класно в цьому розбираєшся, то йди вчи біологію. У такому випадку ти зможеш краще зреалізуватися.
11-06-2016, 14:15
0
1 872