Власники веломобілів у Чернівцях легалізували свою діяльність. Нещодавно було проведено конкурс на оренду місць під кавомобілі (мовою документів це пересувні тимчасові споруди з торгівлі кавою та кавовими напоями) на рік, а тепер підписали з міською владою угоди. Отож за місяць за оренду місця вони платитимуть по 7-10 тисяч гривень.
Підписання угод дещо затяглося — підприємці залишилися невдоволеними занадто, на їхню думку, високими цінами на конкурсі, і частина вимагала перегляну їх переглянути. Нагадаємо, на конкурсі вартість оренди одного квадратного метра під кавомобілем на рік
сягнула в різних місцях 8-15 тисяч гривень. З огляду на те, що кавомобіль займає 4-8 кв.метри, за рік плата становитиме 80-120 тисяч гривень або біля 7-10 тис.грн на місяць.
Підприємці вважають таку ціну завищеною і вважають її результатом змови.
- Прийшла київська фірма і підняла ціни на конкурсі, - розповів підприємець Микола, який працює у цьому бізнесі вже кілька років. - 10 тисяч гривень на місяць — це дуже багато. Але кияни заплатили лише за те, щоб прийти у Чернівці, зараз вони можуть працювати у збиток, а наступного року знизять ціну.
Відбулася зустріч підприємців з комісією міської ради, яка проводила конкурс.
- Всі підприємці були в однакових умовах і ми не мали права відмовити представникам Києва чи будь-якого іншого міста, - сказав голова комісії, директор департаменту містобудівного комплексу Володимир Бабчук. - Це і є конкурс — перемагає той, хто запропонує більше.
Члени комісії також пояснили, що далі так тривати не могло — більшість кавомобілів не один рік працювали без жодних дозволів, не сплачуючи за свої місця.
- Питання пересувної торгівлі кавою не врегульоване законом і належить до компетенції місцевої влади, - пояснила головний архітектор міста Наталія Хілько. - Тому було вирішено провести конкурс спеціально для вас, щоб легалізувати вашу діяльність. Такий же конкурс був проведений на пересувну торгівлю квасом, найближчим часом проведемо для торгівля морозивом і баштанними.
Підприємці загалом визнали, що їхня діяльність потребувала легалізації. Однак серед них були такі, що по 3-4 роки працювали без жодних документів, але були і такі, які минулого року все ж легалізувалися і уклали з міською владою договори. Вони й насамперед залишилися невдоволеними результатами конкурсу.
- Я договір підписав, виготовив паспорт прив’язки на торгівлю, і мені обіцяли автоматично цей договір продовжити, - каже Микола. - Але жодних переваг я не отримав і пішов на конкурс на тих же умовах як і ті, хто жодних дозволів не мав.
Врешті-решт всі підприємці після дискусії угоди підписали. Але дехто втратив роботу, а комусь доведеться місце змінити — комісія визначила у центрі лише два місця під кавомобілі: на вулиці Гакмана навпроти Палацу урочистих подій і на Кафедральній біля корпусу ЧНУ.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
31-05-2016, 10:42
0
2 865