11 років – у житлі з тріщинами і дірками. Чернівчанка Альона Мельничук з 2005 року намагається отримати компенсацію від влади за зруйнований з вини комунальників будинок.
У червні 2005 року компанія "Агрошляхбуд" на замовлення земельного департаменту проводила ремонт вулиці Матросова у центрі Чернівців. Щоправда, комунальники через власну необачність підкопали дорогу так, що у стінах помешкання Альони Мельничук з’явилися тріщини товщиною в добрий кулак. А сам будинок буквально "поїхав". Тоді ж, у зв’язку з надзвичайною ситуацією, у мерії терміново створили комісію, котра вивчала проблему.
"В перший же день тут бігали фахівці, міряли, оглядали… Вставили маячки у будинок. Але вони відпали уже до наступного ранку", - пригадує чернівчанка.
Жінка каже, що в міськраді обіцяли допомогти їй, однак зараз, як і 11 років тому, проблему не вирішено.
"За цих 11 років я не знаю, скільки разів була в суді. Люди мабуть за все життя стільки не ходять, - каже вона. - З’явилися тріщини, але за ці роки вони ще більше розійшлися. Я п’ять років прозимувала у цих тріщинах".
"Пізніше Вищий спеціалізований суд сказав, що не "Агрошляхбуд" винен, а винен департамент, і розрахуватися має він. Бо департамент – це замовники по документах", - розповіла чернівчанка.
Нині, після тривалих дискусій та позовів, чернівчанка начебто досягнула справедливості у судах – щоправда, тільки на папері. Бо, схоже, ті 750 тисяч гривень, які суд зобов’язав департаменту повернути Альоні Мельничук, ніхто не збирається повертати.
"Департамент затягує час, бо вже 8 засідань вони призначають про заміну сторін на виконавчій раді міськради. Вони навіть не приходять на ці зібрання. На останньому засіданні суду я отримала виконавчий лист, яким передбачається відшкодування мені компенсації. Потім у департаменті знов подали до суду, попросили відстрочку до 1 березня. Сьогодні у нас вже травень…", - додала жінка.
У департаменті містобудівного комплексу і земельних відносин розмахують руками – що порадити чернівчанці, котра проживає у фактично аварійній будівлі, не знають.
- Вона не сказала, що вона ще добудувала двоповерхову споруду до того будинку, із-за чого тріщини теж пішли? – каже "МБ"
заступник директора департаменту Василина МАКОВІЙЧУК. – То не тільки так, що міська рада винна в цьому… Там були заключення різного плану. Скажімо, у тому плані, що дійсно там була добудова і був старий будинок в аварійному стані… І на той час цю добудову було узаконено, але до сих пір на неї немає прав власності.
Крім того, що в неї є виконавчий лист, то в нас є ще зараз вищі судові інстанції, апеляційна заява в касаційній інстанції. Вона ще не розглянута, і не має терміну розгляду, хоча ми подали в грудні минулого року. На сьогодні, крім того, неможливо виконати цей лист, тому що в неї у житлі, як виявилося, є прописана ще одна людина. Отже, можливості виконання того листа немає.
- І що би порадили ви цій людині? Як діяти?- На той період всі норми були витримані по відстанях. Було заключення, що в період виконання робіт були дощі. Можливо, десь була недотримана технологія. А крім того, з її боку теж були порушення. І теж пропонували їй відселитися, адже мешканці іншої частини цього будинку були відселені, бо будинок був у аварійному стані. Що їй зараз порадити? Не можу вам сказати… Я розумію, що, з одного боку, в людини немає житла, а з іншого боку – вона також не витримує всі норми будівництва. І швидше за все, вплинуло на ті тріщини те, що вона добудувала ту хатинку до тієї, що у аварійному стані. Це фундамент, це навантаження на грунт…
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
12-05-2016, 11:57
0
2 646