Чернівецька музична школа № 2 святкує півстолітній ювілей від часу заснування. За цей період школа пережила багато цікавих змін, отримала багато престижних перемог, виховала чудових випускників.
Зараз навчально-виховний процес забезпечують 64 педагоги, які навчають 440 учнів. Серед педагогів 21 є випускниками цієї школи.
Найдосвідченіші очолюють відділи: струнно-смичкових інструментів − викладач-методист Н.В.Лютова, народних інструментів − викладач-методист Г.Г.Хаврик, духових та ударних інструментів – В.Г.Пампуха, фортепіанного – М.І.Козлова, хорового співу – старший викладач О.М. Борчук, загального фортепіано – старший викладач Л.В.Гречишкіна, музично-теоретичних дисциплін − викладач-методист Л.Й.Сливко. Заступником директора з навчально-методичної роботи є О.М.Шульга, а життєдіяльність школи забезпечує заступник директора з господарських питань І.І.Ширєнкова. Основною формою навчання в музичній школі є індивідуальні заняття з обраного інструменту і предмету за вибором, також групові заняття з колективного музичення (хори, ансамблі, оркестри), предмети музично – теоретичного циклу.
Серед учнів школи є багато лауреатів: міжнародних конкурсів – 27 учнів, всеукраїнських – 41, регіональних – 12, обласних – 425. Лауреатами всеукраїнської мистецької програми "Нові імена" стали 4 учні, а дипломантами − 3.
У 1966 р. відбувся перший набір учнів до музичної школи № 2. Тоді було відкрито два відділи – оркестровий та фортепіанний. Усього до нас вступило 245 дітей. Конкурс був шалений – 10 дітей на 1 місце. Наступного року – вже близько 500 дітей. Найбільше вступило на навчання по класу фортепіано, баяна, скрипки, труби, кларнету.
Згодом вперше у Чернівцях запрацював клас бандури. Також школа стала першою серед музичних, в якій почала функціонувати підготовча група, де навчалися 5-6-річні діти.
Школа підготувала цілу плеяду фахівців, які працюють в Україні, Росії, Німеччині, Ізраїлі, Японії, Австралії та США. Серед них і нинішній директор ДМШ № 2 Галина Плав’юк (на фото вгорі), заслужений артист України А. Мамалига, керівник оркестру в м. Сіднеї Л.Бешлей, органіст В. Білла та багато інших, які стали сольними виконавцями, артистами симфонічних, камерних, духових, народних оркестрів, керівниками та артистами хорових колективів (аматорських та професійних), музичними керівниками в дитячих установах, очолюють самодіяльні оркестри, ансамблі, обирають різні види музичної діяльності: муз. програмування, звукорежисуру тощо.
- Основна проблема – нестача приміщень, території, - каже заступник директора школи І.Ширєнкова. - Найгарячіше – від 15.00 до 19.00. Через це мусимо ущільнювати розклади. У нас є будівля у дворі, яку хотілося б довести до ладу. Частково роботи виконані – за рахунок бюджету замінено покрівлю, утеплено зовнішні стіни. Внутрішня побілка, заміна вікон − це все спонсори. Ми маємо ще деякі приміщення, на які поки не вистачає коштів. Там зробили інше опалення – електричне. Господарські поточні справи загалом вирішуються завдяки батьківським коштам. При потребі ми продовжуємо діалог з місцевою владою. Завжди раді підтримці з боку депутатів та представників громадськості. Наразі, до прикладу, потрібно було оновити нашу бібліотеку, але коштів на рахунку не було. Звернулися до батьків, оскільки новинки в бібліотеці потрібні їхнім дітям, і вони дослухалися та одразу зібрали кошти. Саме завдяки батьківським коштам ми маємо можливість більш-менш якісно вести господарську діяльність. (Марія Мандрик-Мельничук)
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-05-2016, 17:09
0
7 202