Із 4 квітня змінити в паспорті місце проживання можна у сільській, селищній чи міській радах. Змінили й окремі процедури реєстрації місця проживання.
– Повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації передаються органам місцевого самоврядування, – розповіла начальник відділу ведення реєстру територіальної громади Державної міграційної служби Чернівців Любов Павличенко. – Також вони вестимуть відповідні реєстри територіальних громад. Скажімо, у Чернівцях цим тепер займатиметься відповідний виконавчий орган міськради – відділ ведення реєстру територіальної громади міста Чернівців, який знаходиться за адресою вулиця Руська, 183.
Крім того, змінилися окремі процедури реєстрації місця проживання.
– Скасували талони зняття з реєстрації, тобто людина у нас одразу може знятись з попереднього місця проживання та отримати нову реєстрацію, – пояснює Любов Павличенко. – Серед позитивних змін і те, що делегувати реєстрацію можна уповноваженим зі ЖРЕПів, ЖБК, ОСББ та інших структур, які обслуговують будинок, в який ви переїхали. Не обов’язково самим приходити у наш відділ, можна просто доручити це голові тієї організації, яка обслуговує ваш будинок.
"Змінюються і правила реєстрації дітей, – додала Л. Павличенко. – За бажанням батьків чи одного з них, документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи реєстрації актів цивільного стану під час проведення реєстрації народження дитини. При цьому існуюча реєстрація громадян залишається чинною і жодних переоформлень не потребує".
За словами Л. Павличенко, для реєстрації нового місця проживання потрібно звернутися у виконавчий орган за місцем проживання протягом 30 днів після зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання. Батьки зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців від дня державної реєстрації її народження.
Водночас для отримання паспорту, відновлення втраченого чи зміни прізвища, як і раніше, потрібно звертатись до міграційної служби.
6-04-2016, 16:57
0
2 495