З 2015 року до збереження архітектурних пам’яток, будинків міста залучаються мещканці, які проживають в межах центрального ареалу міста. На умовах співфінансування з міського бюджету та коштів чернівчан виконувались роботи з ремонту дверей, брам, фасадів тощо.
Відділом охорони культурної спадщини сформовано переліки вхідних дерев’яних дверей та кованих брам, а також фасадів будинків, розташованих в межах центрального історичного ареалу м.Чернівців, на яких необхідно провести першочергові ремонтно-реставраційні роботи.
Перелік дерев’яних дверей та кованих брам складається з 45 об’єктів (34 пам’ятки архітектури та історії місцевого значення, 9 об’єктів цінної забудови та 2 об’єкти фонової забудови) із зазначенням адреси, категорії об’єкту культурної спадщини та матеріалів виробництва.
Перелік фасадів складається з 76 об’єктів (42 пам’ятки архітектури та історії місцевого значення, 31 об’єкт цінної забудови та 3 об’єкти фонової забудови).
За співфінансування мешканців міста протягом 2015 року проведено ремонт фасадів житлових будинків за наступними адресами: вул.Українки Лесі, 31, вул.29 Березня, 38, вул.Трояндова, 9 (на стадії завершення), вул.Українська, 13-13-А, вул.В.Сімовича, 10, Українська, 35-а (двері).
Дольова участь заявників складала 20%, Чернівецької міської ради – 80%.
За кошти міського бюджету протягом 2015 року виконано ремонтні роботи фасадів будівель на вул.М.Заньковецької, 7, вул.А.Шептицького, 31, вул.О.Кобилянської, 11 (дворовий фасад), за ескізом, розробленим відділом охорони культурної спадщини, відновлено металеву браму на площі Центральній, 9, відновлено автентичні парадні двері на вул.Е.Штейнбарга, 23 та вул.А.Шептицького, 10.
Відділом охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради розроблено паспорти оздоблення фасадів об’єктів культурної спадщини. Силами мешканців міста проведено ремонт парадних дверей по вул.Я.Петровича (М.Ломоносова), 6 та здійснено ремонт фасаду по вул.Українській, 18.
З метою збереження унікального історико-архітектурного міського середовища, реставрації, регенерації, консервації та раціонального використання нерухомих об’єктів культурної спадщини м.Чернівців, рішенням Чернівецької міської ради VII скликання від 24.12.2015р. №46 продовжено реалізацію Комплексної Програми збереження історичної забудови м.Чернівців на 2016-2020 роки.
На сесії міської ради затверджено нові розміри дольової участі власників, користувачів, орендарів житлового і нежитлового фонду міста при виконанні поточного та капітального ремонту в межах Центрального історичного ареалу м.Чернівців.
Довідково:
На території Чернівців визначено три історичні ареали, 16 охоронних зон окремо розташованих пам’яток, 13 зон регулювання забудови, 6 зон охоронюваного ландшафту, 15 зон охорони археологічного культурного шару. В межах центрального історичного ареалу площею 550,05 га визначена комплексна охоронна зона пам’яток культурної спадщини площею 292,33 га.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
5-04-2016, 12:25
0
1 926