Зі статками у понад мільярд доларів він входить у сотню найзаможніших жителів Канади. Енергійний і завжди в доброму гуморі, Юджин Мельник – улюбленець публіки й один із найбільших меценатів цієї країни. А ще він має українське походження, на чому постійно наголошує.
Обоє його батьків – українці. Коли 1939 року Чернівецьку область приєднали до СРСР, сім'я вирішила, що їй не місце в комуністичній державі і переїхала до Канади, пише 24 канал.
Тут батько швидко освоївся у фармацевтичній галузі і відкрив власну фірму. Син пішов його стопами, але дещо несподіваним шляхом. Пригадуючи як тато копирсався в численних медичних довідниках та інструкціях, Юджин першим склав зручний і систематизований довідник лікарських засобів, який суттєво полегшив життя фармацевтам. А за виручені кошти придбав фірму, що виробляла ліки. Зараз річний оборот "Біоваль Корпорейшин" сягає 2-х мільярдів доларів.
Та, здається, українцю було дещо нудно займатися лише медпрепаратами. 2004 рік був переломним. Юджин, а по-нашому просто Євген, купує збанкрутілий хокейний клуб Оттави. Для жителів столиці Канади цей клуб був об'єктом гордості і жалю. Колись багаторазовий володар кубку Стенлі в ті роки сумно посідав останні місця у турнірах, а команду й взагалі хотіли продати в інше місто.
Українець виклав 120 мільйонів доларів і відкрив нову сторінку в історії клубу. Через рік команда вже була на другій сходинці рейтингу, ледь не здобувши новий кубок. Великий хокей нарешті повернувся у столицю, а льодову арену на 18 тис. глядачів довелося розбудувати до 25.
І як за це не любити українця? Коли у 2014 році йому знадобилась термінова трансплантація печінки, знаєте скільки канадців зголосились стати для нього донором – півтисячі. При чому донор, чия печінка таки підійшла Юджину, побажав залишитись анонімом, аби не привертати до себе зайвої уваги та й зрештою відмовитися таким чином від матеріальної винагороди. Можливо, так віддячили за благодійність самого Мельника?
Місцевій школі український мільярдер передав майже 2 мільйони доларів на закупівлю найновішого обладнання, ще мільйон пішов на дитячий медичний центр, і аж 5 мільйонів для найбільшої лікарні в Торонто.
Не забув і про малу батьківщину – з 1995 року регулярно постачає в українські сиротинці необхідні медикаменти й вітаміни та організовує табори відпочинку. Під опікою його благодійного фонду понад 200 таких закладів, у яких проживає майже 100 тисяч дітей. Уже 20 років поспіль він особисто приїздить в Україну, аби передати подарунки, а головне - для того, щоб показати дітям приклад успішного українця.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
26-02-2016, 09:34
0
1 859