Станом на 11 лютого до шкіл Чернівецької області надійшло 42 відсотки підручників для сьомих класів та 43 відсотки – для четвертих.
Про це кореспондентові molbuk.ua повідомила
Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації Оксана ПАЛІЙЧУК:
-Очікуємо, поки надійдуть усі 50 відсотків посібників. Щодо другої половини підручників – потрібно, щоб у Міністерстві освіти і науки розробили механізм процедури їх отримання. Адже кожна школа сама вибирала підручники того чи іншого автора. А коли прийшлося до друку, то виявилося, що книг деяких авторів замовили дуже мало, от вони й не були надруковані, - зазначила Оксана Палійчук.
Вартість першої половини підручників фінансує Міносвіти, другу частину – з місцевих бюджетів.
-У нас усе прораховано, передбачено, - наголошує директор очільниця Департаменту освіти в області. - Знаю, що ситуація непроста. До завершення навчального року залишилося чотири місяці, а усіх підручників і досі немає. Днями була на нараді в Києві і це питання обговорювалося. Втім, конкретної відповіді поки немає… Мій прогноз, коли будуть усі підручники? Що я можу знати, якщо навіть Міносвіти його не дає…
А тим часом з основних предметів підручників або взагалі немає, або по одному на парту.
-Взагалі немає підручників з української та англійської мов, трудового навчання та образотворчого мистецтва, - перелічує
класний керівник 4-Б класу Чернівецької школи №1 Олена ОЗИМУК. – Підручники з решти предметів – по одному на парту.
У повному обсязі (по одному на кожного) четвертокласники школи №1 отримали підручники лише з двох предметів – літературного читання та основ здоров’я. А має бути загалом дев’ять найменувань. Найбільша проблема наразі – це те, що взагалі немає посібників з таких основних предметів як українська та англійська мови.
-Хоча би надрукували підручники з тих предметів, з яких здають державну підсумкову атестацію! - провадить вчителька. - Зокрема, з української мови. Як без підручника тут обійтися?! Це ж дуже важко! Добре, що хоч є старі підручники. Вони насправді мало відрізняються від нових. Просто у нових програма більш ущільнена, от і вся різниця. Краще було надрукувати підручники з основних предметів, а вже з менш першочергових можна було б по одному на парту…
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-02-2016, 18:58
0
1 605