20 лютого розпочнеться друга частина туру на підтримку збірки віршів поета і журналіста Дмитра Лазуткіна "Червона книга". Нагадаємо, що наприкінці минулого року автор із презентаціями та дискусіями відвідав центр і схід України. Заходи відбуваються у рамках проекту "Мережа", організатором якого є Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ. Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".
"У кожному з міст Східної та Центральної України, де вже вдалося презентувати "Червону книгу", я зустрічав дивовижних людей, – розповідає Дмитро Лазуткін. – Мене завжди вражає якась світла небайдужість, внутрішня свобода читачів і слухачів справжньої поезії. Адже у наш час відчуття слова – загострене, особливе. Всі зустрічі супроводжувалися бурхливими діалогами – з жартами, доброю іронією та відвертістю. До Західної України я їду з приємним передчуттям – бо знаю, що головне – не фальшивити перед цією аудиторією і тоді все буде добре. Я хочу бачити очі, які світяться. Я говоритиму до них".
Протягом лютого та початку березня Дмитро Лазуткін із поетичною збіркою "Червона книга" відвідає 7 міст, серед яких:
м. Вінниця – 20.02 м. Хмельницький – 21.02 м. Чернівці – 22.02 м. Тернопіль – 23.02 м. Львів – 24.02 м. Луцьк – 25.02 м. Житомир – 02.03
За словами куратора "Мережі" Юлії Пелепчук, під час першої частини туру Дмитро Лазуткін побував у кількох містах сходу України. "Він на власні очі бачив, що там відбувається, спілкувався з людьми і читав їм свої вірші, – додає Юлія. – Тепер Дмитро поїде на захід, щоб поділитись своїми враженнями і подискутувати про побачене".
"Мережа" – це проект, спрямований на налагодження внутрішнього суспільного діалогу в країні. З огляду на те, що відбувається в Україні сьогодні, він є вкрай необхідним. Проект охоплює всю територію України та має літературно-дискусійні майданчики у 29 містах, що слугують прикладом такого діалогу. Література, особливо якісна, є своєрідним мостом, точкою зіткнення для людей як сходу, так і заходу, як півночі, так і півдня України.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.