Випадків грипу на Буковині не зафіксовано, а захворюваність на гострі респіраторно-вірусні інфекції на 41,4 відсотка нижча епідеміологічного порогу. Зокрема, в області зареєстровано майже три тисячі випадків захворювання на ГРВІ. Серед них понад дві тисячі - серед дітей до 18 років.
Такі дані за період з 11 по 17 грудня оприлюднили на сайті Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області.
- В осінньо-зимово-весняний період завжди спостерігається сезонне зростання захворювань на ГРВІ, - коментує начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби в Чернівецькій області
Юрій ПАДУРАРУ. – Найвищий рівень захворюваності зазвичай у лютому. Причин цього чимало: падає рівень імунітету в організмі, низькі температури, інтенсивне спілкування на новорічно-різдвяні свята. Вірус чудово зберігається і передається при низьких температурах. А сонячних променів, яких він "боїться", у лютому мало.
За словами Юрія Падурару, порівняно з минулими роками у цей період рівень захворюваності на ГРВІ цього року дещо нижчий на Буковині. Разом із тим, по Україні вже лабораторно підтверджені випадки грипу – у Волинській, Рівненській, Чернігівській, Харківській та Одеській областях. У 70 відсотках це грип, який викликається штамом A/H1N1. Інші його назви – "каліфорнійський", або "свинячий" грип. На минулому тижні в Одеській області від грипу помер 55-річний чоловік.
Цьогоріч у Північному регіоні та в Європі циркулюватимуть три штами грипу: Брізбен В , N1H1 Каліфорнія (свинячий грип), H3N1 (підтип свинячого грипу), розповів Юрій Падурару.
- Втім, серйозних ускладнень не очікуємо, - заспокоює начальник. – Вірус A/H1N1 циркулює вже кілька років і багато людей вже на нього перехворіли, тому хвороба для них не страшна. Також, за прогнозами всесвітньої асоціації охорони здоров’я, вірус буде середньої інтенсивності. У групі ризику – особи старшого віку, носії хронічних, серцево-судинних захворювань, діти від шести місяців до двох років, а також особи, які активно контактують з населенням (медики, вчителі тощо). Кращим захистом від грипу стане щеплення. Вакцини, які продають в місцевих аптеках, мають захист проти трьох перелічених штамів грипу. Тому наполегливо раджу щепитися. Зазначу, що з початку епідсезону 2015-2016 років проти грипу щеплено 1 770 особи. З них 1 116 – це медичні працівники.
Явного спалаху захворюваності на ГРВІ серед дітей у Чернівцях немає, підтверджує заступник головного лікаря Чернівецької міської дитячої поліклініки Валентина КОСТЮК. А шкільні канікули допоможуть запобігти поширенню вірусу.
- Діти і люди похилого віку – найбільш вразлива категорія, вони найшвидше піддаються хворобам, - додає Валентина Костюк. – Тому їм треба особливо налягати на вітаміни, дотримуватися режиму дня, правильно харчуватися, бувати на свіжому повітрі. А ще не займатися самолікуванням, а при перших ознаках застуди звертатися до лікаря.
Як повідомили у кабінеті інфекційних захворювань міської дитячої поліклініки, за період з 11 по 17 грудня у Чернівцях серед дітей зафіксовано 982 випадки захворювання на ГРВІ. При цьому скарг від школярів трохи більше, ніж від дошкільнят, але не набагато.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
24-12-2015, 22:02
0
2 432