Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Бог таки є. І він, як на мене, дуже веселий і справедливий чоловік. І його картина світу дуже об’єктивна. Принаймні, у ставленні до нас. Он днями у Літньому театрі зібралися – святкували 27-му річницю незалежності. То вперше за 27 років я побачив органічне єдінєніє нашої влади. Шо по вигляду личок, що по внутрєннєму содержанію личок, що по фізіономіях властьімущих на торжественній сцені.

Жарт Бога, танці у садіку і Володька з ломом. Блог Мостіпаки


І тут до мене дійшло.. То вже нарешті таки наша народна власть. Яку народ наш виборював, випрошував і вимолював сотнями років. І вона прийшла. Бо, то якихось гетьманів у кудлатих шапках із пір’ями славили. І де ті гетьмани? Хто на Соловках, а хто в Сибірах згинув. Значить не наша то була власть. А то царя по селах на хоругвах і патрєтах носили. І де той цар? Нема царя.

Большевики були хитріші, ніж цар і гетьмани. Їм одного царя було замало і почепили на патрєт одразу трьох вождів (спочатку навіть штирьох). Поняли бестії, що як один десь ся подіне, то два інших будуть царювати. Так з’явився збірний колективний патрєт совєцької влади: німецький філософ, німецький фабрикант і російський політичний авантюрист. І от цей колективний патрєт дав змогу хитрим большевикам царювати аж понад 70 років. Бо наш довірливий народ, коли втрачав віру в філософа, то починав вірити фабриканту. А коли вже не довіряв бородатому фабриканту, то все ще вірив лисому авантюристу. Так і жили. З вірою у світле майбутнє і різні чудеса.

А от потім почався повний кавардак – правили всьо якісь постсовкові і постколоніальні вуйки в пимжаках. Ну, але скілько то таке безобразіє мало тривати в незалежній неньці? Грянула революція, черговий постколоніальний вуйко здриснули і власть плавно перейшла (в силу різних там шахер-махерів, але без того в нас власть не взяти) до істінних ліц народа, шо ми і мали змогу видіти на сцені Літнього театру.

Жарт Бога, танці у садіку і Володька з ломом. Блог Мостіпаки


Оця власть уже навіки-вічні. Що ліцами румяна, що писками біла, що головами кругла, а шо умом умна. Як той казав "царица красотою лепа, бела вельми и лицом румяна, червлена губами, бровми союзна". Щось таке. А тим більше не тре ніц брехати, бо всьо відповідає політічєскому моменту, рівню розвитку народу, його високому образованію і знову ж таки, вічній вірі в світлу халяву.

І головне, що базіс і настройку не тре підробляти. Бо в тих перших трьох як було? То того не було, то сього, то раптом ніц не стало. Бо як два німці і один руский мали би ся договорити? Ніяк. Тим більше, коли в компанії руский.

А тута і базіс відповідає настройці, і надстройка базісу. Бо наш базіс 27 років, то шо? Правильно. Гешефт, гендель, торговля, купи-продай, шахер-махер. І друге – натуральне сільське хазяйство – свиня у загоні, корова в хліві, кури, гуси, єндики, тушонки, бараболі, сулія сивушно-масляна (три штуки), сало копчене, солене печене, варене і перчене в слоїках. Знову ж – будз, бринця – пара діжечок. А ше штири віночки часничку і три торбинки цибульок, фасульок і бобів, аби в зимі тепло було.

А тепер дивіться. Міняєм три патрєта двох бородатих і лисого на нашу народну власть із базісом: Іван Миколаїч, війт наш (гешефт, гендель, торговля), Василь Сафроновіч, узурпатор наш (купи-продай, шахер-махер) і Олександр Георгійович Дєдушка, губер наш (крепке натуральне сєльске хазяйство). І от вона – наша народна власть від Бога. Жартівник трохи той Бог, але ж справедливий і об’єктивний. Новій власті і її єдінєнію зал аплодірував, ледь не стоячи. То значить вимолили собі то, вибороли і вистояли. Який базіс, така й надстройка, як заповідали двоє бородатих німців і один лисий руский.

***

Скоро у нашій ратуші замість всяких там патрєтів бургомістрів, примарів, мерів, голів міськвиконкомів і почесних городян може з’явитися музей альтернативної історії. Бо, як пише у соцмережі мер Каспрук, секретар наш Василь Сафронович Продан пропонував зняти зі стін сесійної зали портрети бургомістрів, примарів та міських голів і демонтувати зі 105-го кабінету ратуші портрети Почесних громадян міста Чернівці. Причина? Ну її знає тіко Фрейд. Той шо Зигмунд. Але він давно вмер.

Жарт Бога, танці у садіку і Володька з ломом. Блог Мостіпаки


Щоправда, як бачимо, міг вдивлятися через роки. А так для простолюдинів, то причина така – Васьові ті патрєти заважають працювати, муляють очі, труть хребта і заставляють присипатися всього дєтскою присипкою. Карочє. Некомфортно Васі. Бо там багато різних поважних дядьків і цьоток, які для міста таки щось, десь і колись робили, а тепер перевертаються хто у гробах, а хто, слава Богу,на диванах, коли дивляться, куди то всьо котиться. Так от Васі некомфортно, що вони у тих гробівцях і на диванах крутяться, а ще й скоса вдивляються зі своїх патрєтів на Васю, Ростіка, Володьку, Валєрця, Толіка, Алінку, Бодю енд компанію і думають, що кінець світу або вже десь дуже близько, або еволюційна теорія Дарвіна таки єдино вірна і правильна і серед людства вижили найбільш витривалі і пристосовані – людина щуроподібна загребуща.

Того, як я собі думаю своїм хлопським умом, патрєти мали би прибрати, бо надто багато знають і надто вумно виглядають. Тим більше, що є ж варіанти. Шо в такому поважному місті як Чернівці зари нема більш достойних пацанів і дєвочєк, аби зайняти своїми патрєтами місця у сесійній залі і 105-му кабінєті? Ого! Ше й не влізуть. Доведеться патрєти коридорами до мужских і женских туалєтів тягти, ше й трохи в туалетах навішати.

Дивіться. Перші ряди. Митро-помідорник – самий достойний із достойних. Опять же. Юра. Той, шо в бєгах. Далі Віталь Михалич – хоругва нашої міської фронди. Потім сам Вася – почті як народні патрєти голландської школи. Ну а далі пішло-паєхало: Володька в білій сорочечці з селфі, Ростік на драбині, Бодя – з папочкою в кепочці, Ткачук на фоні синагоги садигурської, Кандиба – з кандибівкою, Моклович – із Кандибою, Валєр Миколаїч – з тацею бараболь із оселедцями, Пуршага – з патрєтом баби Юлі, Толік – із химерами, химери – з Толіком, Ванцьо – у шортіках і шльопках, Андрюша – з папочкою мораторіїв. А далі всі решта з 29 красавців і красавиць. А є ж іще 42 з 2011 року. А ше бабушки-калічанські, бургомістри народні, вєні, стьопи, боксьори в трєніках, петеушніки з транспарантами, дівки губасті з мікрофонами, шнирі пишущі, шнирі проповєдующі. Карочє, всі творці історії сучасних Чернівців. А під кожним патрєтом – довідочка з переліком заслуг. А якщо ще патрєти зробити під розмальовку для відвідувачів, то ратуша легко і невимушено заробить си на капітальний ремонт, аби не впала.

І ото буде самий справедливий історичний музей в Україні. А можливо, навіть і на всіх контінєнтах.

***

У Чернівцях тепер всьо, як у людей. Правда, в людей то нещастя було років 70 тому і називалося "Гебельс-радіо". Там воно теж співало про "перемоги на східному фронті", коли переможці жерли мерзлу здохлу конину і вапсчє всьо мерзле і здохле під Сталінградом.

А в нас воно на стовпах на тролейбусних зупинках не про здохлу конину розказує, а Віталь Михалич наш поважний, заслужений і народний комерц-діректор вогіркової теплиці про безгосподарність скинутого мера глаголіт. Хитро так глаголіт. Тіпа мер такий безгосподарний, шо нам тепер довго-довго, дуже довго тра шось робити, аби ту безгосподарність ліквідірувати, а якщо не ліквідірувати, то хоча би возглавити.

Ну безгосподарність нашу Віталь Михалич ліквідірувати не змогли в 2011-2013, а возглавили. То, видно, тепер думають, як би її знов возглавити і возглавляти і ліквідірувати так довго, як то лише можна би було довго робити. Аж поки чергова революція не пожене в подвали Банченського монастиря, але вже не з порожніми руками. Бо зари прямо туди драпати, то поки кон’юнктура бун-фрумос, бо тіпа Пьотр Алєксєїч договор віденський із Митром-помидорником бдіт.

Жарт Бога, танці у садіку і Володька з ломом. Блог Мостіпаки


То можна ше щось підсапати і підкосити, а коли вже кон’юнктура запече у п’яти, то вже можна і в подвал, але з насапаним і накошеним. Так шо ждіть далі прівєтов від Віталь Михалича не лише з кожного стовпа. Далі він буде про гаспідарство, безгаспідарників і про себе коханого гаспідарника глаголити і з холодільніка, і мікрохвильовки, і унітаза, і миски з борщем. Адиси. Штани гладив праскою, а над прасков якась тінь мелькнула. Гаспідарник, чи шо?

***

Дивна історія в нас сталася в якомусь дитсадку. А я ж вас попереджав, що пацани не такі прості. Що дійде черга і до того, що вони поділять між собою і дитсадки, і виховательок, і нянечок, і санітарок у больнічках. Он ЖРЕПи як молотять, аж мітли шумлять – тіпа, нема вже ЖРЕПів, а є частні пацани і дівки, які бабло збиратимуть, а от то, що було ЖРЕПами, то тепер буде пахати на дівок і пацанів різних депутатіків.

Жарт Бога, танці у садіку і Володька з ломом. Блог Мостіпаки


Так от тепер у нас почали ділити садки. Тіпа, мій округ – мій садок, і нянечки, і дітки всі мої. Бо мамки, татки і бабусі мають за мене, правильного пацана, голосувати. Ну, пацани по іншому не можуть – у 80-х вони так у подворотнях "чужих" ганяли і сігарєти та пару копійок сшибали.

Так от наш поважний ресторатор Анатоль Анатоліч Чесанов десь там у садіку хапав за шию начальника освіти Мартинюка. Історія така. Толік хапав. Сірожа про то розтрубів. Народ, який то видів, почав спригувати, тіпа ніц не виділи. А я собі так думаю. Якщо тіпа ніц ніхто не видів, або не знає, а Толік душив і Сірожа то відчув на шиї, то може то і не душив? Може, то тіпа ЛГБТ-парад був. "Ну шо, Сірожа, потанцуєм у мойом садікє?" А той брикатися… Ну а як ми тоді в Європу прийдем? Якщо кожен Сірожа від кожного Толіка так свою шию оберігатиме. То то якось тре толерантніше, толерантніше. Може, би Вася втрутився? А то Толік нервнічати починає. Так недалеко і до мордобітія. А нам же якось ще в Європу йти. А тут таке. Ну хочеш потанцювати, то нащо за шию? Можна ж у "Сорбонну". А там уже й танці. А він – у садку. Срамота. Вася, наведи порядок, а то через Толіка відберуть у нас безвіз.

***

Селфі Володька у нас тепер буде главним комунальником. Ну, чувак в цих ділах глибоко просвіщоний – має діплом вечірнього бухгалтера і ще вчиться у Ростіка-дохтура заочно по економіці, якої в нас нема. А тут на тобі. Главний комунальник. Я думав, він буде главний по землі, але, видно, десь скрисятнічав, а пацани засікли. То тепер Володька буде главний по гімну. А його у нас – на трьох Володьок на тищу років хватить.

Ну а так як Володька всього лише вечірній бухгалтер, який файно вміє робити селфі, то свою роботу він поняв чотко. Одягти білу сорочечку і бігати в тій сорочечці попереду екскаватора, грейдера, відра, лопати, чи лома. Шо Володька активно і почав. А народ, толі по нєзнанію, толі по наївності душевній, того Володьку в білій сорочці з ломом, відром, лопатою, граблями і мухобійкою почав активно постити. Так шо рейтинг Володьки росте, як унітаз на дріжджах. Так от шо я вам скажу, тьомний ви народєц. Ніц тут нового нема. Всьо уже давно було. Просто тоді не було файних білих сорочечок, смартфонів і файного жовтого екскаватора.

Пам’ятаєте, як Павка Корчагін в будьоновці, рваній шинелі, з туберкульозом і киркою строїв вузькоколійку до Боярки, аби в Київ дрова завезти. Так се все ше звідти. Тєхнологія політічєска. Рімейк. Тіко там жорстоке реаліті. А тут – Володька –селфі. Втім, Володька пацан конкретний. Тако просто і за так він би ніц ніколи не робив. Китайці ж купили то про Павку Корчагіна і зняли своє кіно. А раптом на Володьку китайці знайдуться і теж щось знімуть. Ну типу "Володька – цар гімна". То можна ше й файну капусту на китайцях зрубати. А комунальники то таке. Суворі сільські мужики в мєхових кальошах на босу ногу ще й не таких виділи. І Володьку теж переживуть.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
26-08-2018, 10:02
Коментарів 0 Переглядів 2925

Теги -
загрузка...
Як голосувала Чернівецька область: оновлені результати підрахунку голосів
ЦВК опрацювала майже 50 відсотків протоколів з 4-х виборчих округів Буковини
Як голосувала Буковина: попередні результати підрахунку голосів
ЦВК опрацювала майже 4 відсотки протоколів з виборчих дільниць Буковини
У Чернівцях кандидат у нардепи спричинив ДТП і втік з місця пригоди
Винуватець автопригоди поводив себе агресивно та нецензурно висловлювався у присутності поліції
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Як у влади, так і в опозиційних політиків мета - власні політичні інтереси, а вже потім Україна та її люди

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Про повернення екс-губернатора


блог Галини Олійник
Блог Галини Олійник

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Не всі готові до змін
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
загрузка...
Впевненість на мільйон (новини компанії)

У всесвітньому рейтингу щастя 2019 року Україна зайняла всього лише 133-е місце. Хоча, за словами вчених, які проводили дослідження, якщо описати складові індексу щастя, все досить просто.
"Хочемо розвиватися у Чернівцях, щоб люди працювали вдома" (на правах реклами)

Як працюють на одному із найбільших підприємств Буковини ТОВ "Аутомотів Електрік Україна"
"Західний судинний центр" - лікарі, яких ви знаєте! (на правах реклами)

Про особливості роботи центру та переваги методик, які тут використовують, розповіли судинні хірурги "Західного судинного центру" Юрій Оліник та Володимир Савін.
Робимо повірку лічильників води з "Гекон" (на правах реклами)

Дуже важливо вчасно виконувати його обслуговування та повірку лічильника
Мережа «Копійочка» вже вкотре дарує вам призи! (новини компанії)

31 травня мережа магазинів потрібних речей "Копійочка" поповнилась ще одним магазином в м. Чернівці, по вул. Головна 215