Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Два тижні, як вода з дірявого відра, швидко стекли, а ніц не змінилося. Думав, поки бухаю на здибанках випускників, а Фейсбук про то справно інформує, то місто і область охопить без мене, як каже Вася Пекінес, повний розвій і щастя. А воно, шо без мене, а шо зі мною.

***

А тепер знову про Васю…

Але цього разу про солідного такого Васю. Про сепаратиста домнула Васіле. Коротше, взяли його. Точніше, не його, бо кому він тре – годуй ще з кишені бідної України. А взяли купу книжок, віршів, журналів, брошур і карту. Головною була карта сепаратистська, яку домнул Васіле Терицану – совєцький і український румунський письменник - тримав у ресторані серед чорби. Карта реально сепаратистська – там Велика Румунія – від Сяну і до Дону. Тобто від їхнього Сяну і до їхнього Дону – ну десь так – від Рейну до Дністра. Взяли. Штирнадцять чоловік, як каже домнул Васіле. Чесно відробили наші податки і поперли сепаратистську карту в контору. Разом з віршами, брошурами і журналами про творчість Мігая Емінеску і Васіле Александрі.

Володька під хоругвами і фокус-покус. Блог Мостіпаки


Отак з румунським сепаратизмом на Буковині заразом і було покінчено. З тої несподіванки щелепа у миску з борщем впала навіть у серійного борця з домнулом Васіле Петра Дмитровича. З того переляку, що вже не буде з ким боротися, а залишиться лише миска з борщем, він навіть не встиг написати про викриття грандіозної шпигунської мережі посеред чорби. Ет. Провтикав такий піар. Шо й казати - пенсія вже.

А от домнул Васіле пережив другу молодість. Заяви роздає, коментів намолотив зо три пуди "про щось", МЗС румунський від їхніх євросправ "дайте, не минайте, ми з корупцією боремося" відірвав. Одне слово, геволт. І всім бун, бун. Контора карту знайшла? Знайшла. Чорбу від сепаратизму очистила? Очистила. Домнул Васіле у ролі "борця за права " і "страждальця за єдину і неділиму" закріпився? Закріпився. Ну, Петро Дмитрович поки що у "мінусах", бо шось закоротило. Але ж у нього все попереду і він ще напише свій роман про сепаратистську чорбу, як колись писав про замерзлих чорторийських лебедів, що стукали дзьобами бабі у хвіртку, аби в хліві зігріла.

Отака якась історія. Але ще не вся. Мені якось своїм умом зайшлого тут чоловіка, який про Румунію чув раніше лише за прізвищем Георге Хаджі, подумалося.

А раптом… А раптом через якихось років 5-10 тут з’явиться якийсь хлопчина – випускник Бухаресту, Сорбонни (не ресторації) чи Гарварду - і почне. Сипати на трьох-чотирьох мовах якимись конвенціями, меморандумами і законами про права меншин, пересипатиме їх цитатами античних мудреців, шастатиме школами, садками, владами, клубами і т.д і т.п. і вимагатиме, вимагатиме, вимагатиме. І строчитиме, строчитиме і строчитиме тєлєги в Брюсселі, Бухарести, Вашингтони, Парижі і Лондони. І розумно так, грамотно строчитиме. А за ним підтягнуться ще. І шо тоді? Га?

Вже у всієї контори впаде щелепа у баняк борщу, аж до центрального базару хвиля з фасулями піде. Бо ж в нашій конторі сорбонів (не ресторацій) чи гарвардів як тепер не закінчували, так і тоді не закінчать – не наша то справа. І що тоді? Гаплик сепаратизму і здравстуй, боротьба за права людини і меншин. Тож бережіть домнула Васіле. Бо наш він. Наш, совєцький і український румунський письменник. І поки він є, то сепаратизм буде лише в чорбі і в паспортах, з якими набагато легше в Італії дупи мити. Та й, врешті, а з ким тоді Петро Дмитрович серійно воюватиме? Ну, не можна чоловіка мотивації життєвої позбавляти. Не гуманно якось.

***

Нині в Польщу валять звідси всі, окрім тих, кого і тут не треба. Втікають учні і студенти, різнороби і сантехніки, медсестри і дохтори, будівельники і слюсарі, офіціанти і водії, повії і бандити.

Ну з цих усіх Польщі хоча би якась вигода таки є. Але далі тенденція може виникнути загрозлива. Туди потягнувся наш цвіт-цвіту чічкастий – депутати. Поки що тимчасово – у різних делегаціях, трохи для генделю, а трохи для піару. Так би мовити, грунт прощупувати.

Ну, звичайно ж, першим, хто туди подався на прощупування? Найшустріщий із пронир Володька Бешлей. Бо Володька - то таке, що ти його ніде не спиниш. Просочиться. Так от, наш неформальний мер Калічанки попер до нашого міста-побратима Чернівців Коніна. А там звично взявся робити те, що в нього і тут непогано виходить. Селфитися. Але не будь- де, а випер із стільця мера Коніна і всівся там під гербами і прапорами, як диякон під іконостасом, коли піп пішли по хатах молодиць на сповідь.Та ще й своїх калічанських запитав так скромно і цнотливо, як вміє лише Володька, а чи не лишитися там, бо мер Коніна просить його підмінити – втомився, сараку.

Але тут калічанські дружно хором так заревли, що в Пруті аж вода піднялася, як перед потопом: "Володю! На кого ж ти нас, сиротин, покидаєш? Вернися, ми ше три рази будемо голосувати. І за сестру, і як скажеш, то і за пса, і за кота теж".

Тут Володька і вернувся. Бо мати чотири своїх мандати в наступній раді, то таки сила. Вернувся на радість чернівчанам. А от Коніну пощастило, Поки що. Бо щось же він під тими гербами і прапорами прощупував і пронюхував. Мабуть, якусь задачу мав.

Дайте, спробую вгадати. Думаю, тут чиста математика. Народ туди валить? Валить. І буде валити. Лошача база тут зменшується? Зменшується. А традиційний місцевий лох тут ще й помалу перебирається на виборчий округ "Годилів". То шо робити? Правильно. Куди живий лох, туди і розводящі. Бо без лошачої бази вони хто? Пихто в пальто. Так що не дивуйтеся, якщо у магістраті Коніна з’явиться якась фракція "Рідний Конін". Їм однаково де. Аби лиш при ділах і харчах.

***

В Чернівці, люди, вже не їдьте. Нема вам там шо робити. Біда там чорна. А може і біла. А може і та, і друга. Дороги нема. Поїзда нема. Гази, викиди, звалища відходів. Жуть і мрак, як казала Елочка. Лиш людожери вулицями не ходять. І то лише через те, що і вулиць нема. А їм людожерам тре, аби були рівненькі і гладенькі. Аби легше трофеї ловити - пожирніших.

Володька під хоругвами і фокус-покус. Блог Мостіпаки


Словом, біда, написав журнал "Фокус". Не Чернівці, а якийсь Кабул. Могадішо і Багдад. А раз написав сам "Фокус", то то вам не фокус-покус і не фокус-мокус. То вам не бюджет Боді Ковалюка з рукава. То таки гази і відходи.

Отак Чернівці модерну, постмодерну, неоготики і псевдовізантії, генеделиків із цінами Лазурового берега, весіллями на двісті пар і Дзідзьом, одними з найдорожчих квартир, купами євроблях і крузерами контрабасистів за кожним поворотом, перетворилися у найвідсталіший, найбідніший і найбільш недорозвинутий обласний центр України.

А ви думали, що живете де? Це вам не розвинуті, процвітаючі, туристично-архітектурні та інфраструктурно-видовищно-технічні наші Житомир, Кропивницький, Суми, Миколаїв, Херсон, Полтава, Тернопіль, Рівне і т.д. Це якась чорна діра на румунському кордоні. Провалля з ісчадієм-мером, страждальцем Васєю, спасітєлєм Віталькою і купою усякого іншого непотребу.

То тут нічого вже не поробиш. Як не ту країну чисто помилково назвали Гондурасом, так і не те місто чисто за збігом історичних обставин населили не тими людьми. А люди наші, вони - як і коні. Не винні.

Тож вихід із цієї біди вбачається чисто конкрєтний. Хто хоче жити у чорній дірі, той бере і живе, затикає писок і вкалує. А хто не хоче своє дорогоцінне життя марнувати у дірі серед ісчадієв, спасітєлєй, відходів, газів і звалищ, то той купує собі "Фокус-покус" замість карти і валить у Кропивницький, де на три квартали один Туарег та 40 "копійок" і дві євробляхи на три спальні райони. Або в спальний район Миколаєва, де взагалі багато дивних створінь – майже міфічних, зелених-зелених, але не доларів.

Але сюди назад вже нє.. Родіну не вибирають, синок, як казав старий хробак-гнойовик своєму синкові, що заздрив хробакам-яблучникам.

А рейтингам треба вірити. Бо на то вони і рейтинги. Тим більше в країні, де нема суспільства, економіки, статистики, влади, партій, політиків, освіти, медицини, доріг, науки і технологій, поліції, судів, але є суцільний лохотрон, лохи і лохорозводящі. Просто те перше треба вибудовувати роками і десятиліттями. А лохотрон – він дешевий. Шось вкрав, трохи поділився і вже маєш рейтинг, а то і сюжет в тілівізорі. А не вкрав, то лох і "жуй полову".

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
24-06-2018, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 1846

Теги -
загрузка...
У Мамаївцях планують збудувати перший на Буковині аквапарк
У селі поблизу тюльпанового поля запланували облаштувати зелену зону – частину землі планують віддати під величезний аквапарк
Олексій Каспрук виступає за дострокові вибори міської ради та міського голови
Каспрук сказав про це на своїй першій прес-конференції після поновлення на посаді
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Як у влади, так і в опозиційних політиків мета - власні політичні інтереси, а вже потім Україна та її люди

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Про повернення екс-губернатора

блог Олександра Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки

Новини Чернівців, новини, блог Галини Олійник
Про білочку, кропиву і сміття. Блог Галини Олійник
Днями була неприємно вражена жахливим станом скверу біля резиденції ЧНУ

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Не всі готові до змін
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Новий лозунг страни і «Вася – «наше всьо». Блог Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки
Уже почалося
Великодні цінові перегони: уроздріб – по 55, а оптом – уже по 60
загрузка...
Детские коляски на сайте Kloomba
Недобросовісний бізнес – від нестачі культури (новини компанії)

Нещодавно у Чернівцях відбувся фестиваль "Французька весна", який після довгої перерви знову повернувся у наше місто. Вперше генеральним партнером цього заходу в столиці Буковини став Майдан-Іспаський кар’єр піщано-гравійної суміші ТОВ ККНК "Технобуд"
У Чернівцях відкрито новий супермаркет канцтоварів "Барвінок smart" (на правах реклами)

6-7 квітня 2019 року відбулося грандіозне відкриття нового найбільшого магазину мережі супермаркетів канцтоварів "Барвінок smart"
До та після виборів: три нагадування кандидатам (спецпроект Інтерньюз-Україна)

Після першого туру президентських виборів в Україні суттєво зросли очікування ймовірних позитивних змін. На початку квітня на них сподівалися 52%, тоді як у березні – 35%
Іспаський кар’єр ККНК "Технобуд" підтримав "Французьку весну" у Чернівцях (новини компанії)

Цікава розмова з директором Майдан-Іспаського кар’єру не тільки про підтримку фестивалю "Французька весна" в Чернівцях та діяльність підприємства, а й про наболіле для регіону – недобросовісних учасників бізнесу на ринку піщано-гравійної продукції, що грабують і руйнують річки та постачають неякісну продукцію
Справжня боротьба і трохи несподіванки: яким був перший тур президентських виборів (спецпроект Інтерньюз-Україна)

Можна пригадати, як ще до Революції гідності кандидатом на “Зеленського” був колишній боксер Віталій Кличко