Учасниками зустрічі були старожили міста, колекціонери, працівники музеїв, мистецтвознавці, журналісти, художники та модельєри. Дизайнер моди Світлана Крачило розповіла, як стиль модерн, що панував у Чернівцях у період їхнього розквіту та розбудови, знаходить своє втілення у сучасній моді. На підтвердження демонструвалися моделі із колекцій самої пані Світлани, аксесуари Ольги Палій та Інеси Катишевої.
Чи не найбільшу цікавість учасників зустрічі викликали старі фотографії з приватних колекцій та фондів краєзнавчого музею: колективне фото чернівецьких модисток, датоване 1902 роком, портрети окремих модниць того ж періоду. Сучасні модниці з пожвавленням відзначали деталі, які є актуальними й зараз. Духом розкішної старовини повіяло від аксесуарів із колекції краєзнавчого музею: рукавичок, манішок, шкарпеток.
Своїми спогадами про моду у вчорашніх, хоч і не таких давніх Чернівцях ділилися всі охочі. Відома радіожурналістка і елегантна пані Любомира Паранюк розповіла, як одягалися городянки в 60-ті роки минулого століття:
– Справжня чернівчанка не могла собі дозволити "переплутати" сукню. Те, що призначено для офіційного прийому, не можна було одягнути в театр чи на концерт. А те, що для театру чи концерту, не вдягалося на баль…
Дизайнер Інеса Катишева нагадала про історичну роль вулиці Кобилянської як такого собі модного подіуму:
– Ми шили нове вбрання спеціально для того, щоб вийти у ньому на Кобилянську. Причому пройтися треба було кілька разів, щоб тебе побачила максимальна кількість перехожих.
Статус вулиці Кобилянської (колись Панської) як найбільш модного місця Чернівців підтвердила й історична довідка: на початку ХХ століття тут розташовувалися майже винятково салони капелюшків, ательє з пошиття одягу, крамниці всіляких стильних дрібниць.
13-06-2006, 14:09
0
1 946