Антибіотики ростуть на дереві

---
2 548
0
Коли настає сезон застуд, більшість із нас рятується розрекламованими по телевізору або "традиційними" ліками на кшталт аспірину, парацетамолу тощо. Але навіть ті, хто надає перевагу природним засобам, здебільшого знають малину, мед, лимон, які не так лікують, як полегшують стан. Водночас серед лікарських рослин є справжні замінники звичних для нас медикаментів, зокрема, антибіотиків.
До рослин, здатних знищувати хвороботворні бактерії та віруси, належать: аїр звичайний, алое деревоподібне, береза повисла, ромашка аптечна, подорожник великий, безсмертник піщаний, волошка синя, гірчак зміїний, дуб звичайний, звіробій продірявлений, гісоп, календула, лаванда, липа серцеподібна, м’ята перцева, смородина чорна, чебрець звичайний, кріп пахучий, фенхель звичайний, чистотіл великий, шавлія, щавель кінський, евкаліпт.
Не всі названі рослини виявляють однакову дію: одні більш ефективні щодо шлунково-кишкових інфекцій, інші слід застосовувати зовнішньо – при запаленнях шкіри, суглобів. Ми ж зупинимося на тих, які дають найбільший ефект у лікуванні респіраторних інфекцій та грипу.
Татарське зілля нещадне до мікробів
Аїр у народі називають іще татарським зіллям. Вважається, що на нашій землі ця рослина з’явилася разом із монголо-татарськими завойовниками, які здавна використовували аїр для знезараження води. Цілющі кореневища аїру збирають навіть у жовтні.


Відвар аїру проти
застуди, ангіни
По 1 ст. л. коренів аїру, трави м’яти перцевої, звіробою та гірчака, 1 л води.
Сухі корені та трави подрібнити, залити окропом. Настоювати 8 годин у теплому місці, періодично збовтуючи.
Вживати по 100 мл тричі на день при грипі, ангіні, інших застудних захворюваннях.
Складний збір проти застуди
По 1 ст. л. коренів аїру та валеріани, по 2 ст. л. трави звіробою, материнки, безсмертника піщаного, плодів кропу та ягід калини, 0,5 л води.
Трави та коріння подрібнити, всі компоненти змішати, залити окропом, довести до кипіння і настоювати годину (можна у термосі), процідити.
Вживати по 2 ст. л. тричі на день при грипі, застудних захворюваннях.


Противірусний чай
По 1 ст. л. коренів аїру, квітів тисячолисника та листя м’яти, по 2 ст. л. листя подорожника і трави звіробою, по 2 ч. л. трави золототисячнику і споришу, 1 ч. л. плодів кмину, 1 л води.
Усе подрібнити, змішати, залити окропом і настоювати в термосі 12 годин. Процідити. Вживати двічі на день по 250 мл при вірусних інфекціях.
Береза бореться
з вірусами
Сильним природним антибіотиком є також береза. Настій з молодих листочків, а також дьоготь, який отримують із деревини, дуже ефективні при застудних захворюваннях вірусного походження.


Березово-цукрова суміш проти кашлю при інфекційних захворюваннях
1 л березового соку, 200 г цукру.
Розплавити цукор на сковорідці, влити сік.
Вживати 3-4 рази на день по 0,25 л.


Настій проти бронхіту
По 1 ст. л. березових бруньок та квітів коров’яку, 2 ст. л. ягід і листя малини, 0,25 л води.
Сировину подрібнити, залити окропом (можна у термосі), настоювати 2 години.
Вживати по 2 ст. л. через кожні дві години.


Настій проти ГРВІ
1 ст. л. висушеного молодого листя берези, 1 ст. л коріння кульбаби, 0,25 л води.
Подрібнити сировину на порошок. Залити окропом, витримати на водяній бані під закритою покришкою 15-20 хвилин. Охолодити до кімнатної температури і процідити.
Вживати по 1 ст. л. 3-4 рази на день за 15 хвилин до їжі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують