RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях

У Чернівцях депутати міськради Віталій Гавриш і Богдан Ковалюк презентували журналістам проект будівництва тунелю, який з’єднає мікрорайон Гравітон і вулицю Південно-Кільцеву.

Як передає кореспондент molbuk.ua, сьогодні під час прес-конференції депутати продемонстрували пресі аерофото- та відеозйомку та 3D-модель об’єкту.

Віталій Гавриш повідомив, що, згідно із проектом будівництва, вхід до тунелю має бути розташований у районі аеропорту "Чернівці".

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях


"Тут є невеличкий підйом, тут починається загороджувальна смуга. Приблизно з цього місця буде розпочинатися тунель. Тобто, до цього місця буде дорога, яка проходитиме від вулиці Миколаївської. Тунель закінчуватиметься до межі аеропорту. Далі шлях проходитиме повз територію підприємства "Техно" і буде виходити на виїзд до вулиці Миколаївської", - повідомив Гавриш.

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях


"Таким чином, з’єднаються два мікрорайони. Орієнтовна протяжність тунелю складатиме 200 метрів. А дорога від Комунальників до території аеропорту - 600 метрів. І за територією аеропорту до вулиці Миколаївської - орієнтовно 400 метрів. Тобто, загальна протяжність - приблизно 1,3 км", - додав депутат.

"Насправді, це не зовсім тунель у прямому розумінні цього слова. Тому що не використовується земельний снаряд, який використовують зазвичай при проходження гірських порід. Це - залізно-бетонна конструкція над дорожним полотном під смугою аеропорту. Ця конструкція буде мати всього 200 метрів протяжності. Вона не вимагає додаткових протипожежних та інших заходів. Багато компаній в Україні мають досвід робити такі об’єкти", - повідомив Богдан Ковалюк.

Він розповів, що згідно з планом будівництва, смуга матиме дві полоси, вона буде розрахована на тролейбусне з’єднання.

"Проїзд цей буде в 10 разів швидшим, ніж той, який можна здійснювати через об’їзну. Вцілому, це дає можливість усім земельним ділянкам, які знаходяться повз цей проїзд, стати економічно активними. І сподіваємося, що виключно від продажу та оренди власності цих ділянок, цей об’єкт буде окупним", - повідомив Ковалюк, додавши, що зазвичай будівництво схожих об’єктів дає поштовх в економічному розвитку.

Окрім того депутати повідомили, що проект будівництва підтримали чимало чернівчан, серед яких є й депутати і посадовці міськради.

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях


"Якщо буде повний контроль і повне фінансування, тоді роботи можна розпочати у листопаді без зупинки аероруху. І за січень-лютий-березень будь-якого року, коли починається активне використання аеропорту, об’єкт може бути зданий в експлуатацію - саме залізно-бетонна конструкція, і літаки відновлять свій рух", - повідомив депутат.

"Звичайно, це потребує концентрації чиновників, це потребує концентрації депутатів. І, якщо цим будуть займатися люди, які займаються ремонтом вулиці Богдана Хмельницького, то це можна і не розпочинати", - сказав Ковалюк.

Водночас автори проекту заперечили інформацію, яку днями озвучив міський голова Чернівців Олексій Каспрук, щодо вартості будівництва тунелю розміром 4 мільярди гривень, заявивши, що орієнтовна вартість реалізації проекту - приблизно 120 мільйонів гривень.

"Ми маємо розуміти, що є об’єкти, які не можуть принести нам прямої вигоди. Хочу навести приклад щодо університету - це колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Ви знаєте, скільки легенд ходить довкола неї? Вона більше 20 років будувалася. Там є елементи зірки Давида, які вказують на те, що нібито єврейська громада допомагала. І нестандартні хрести, які вказують на те, що католицькі церкви приєднувались також до будівництва. Насправді цей об’єкт, окрім як резиденції, ніякого функціонального значення не міг мати для громади. У ті важкі часи, коли не було ні каналізації, ані нормальної бруківки, громада вважала, що це потрібно їй, що це її розвиток. Тому, звичайно, що такі об’єкти - це їжачки відкривати по місту, чи ліфти. Це серйозні інфраструктурні об’єкти. І в нашій команді є бачення, як їх можна розвивати", - повідомив Ковалюк.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Микола Кобилюк
8-02-2017, 15:12
Коментарів 0 Переглядів 7 838

Теги -
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На місці пам'ятника радянським генералам тепер славитимуть українських націоналістів.


ВІДЕО Переглянути все відео

Цього року до ЧНУ вступили майже три з половиною тисячі осіб для здобуття ступеня бакалавра

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги