У Криму й дерев’яні будиночки бувають класу люкс

---
1 681
0
(Закінчення. Початок у №56 за 18 травня)
Для кількох клієнтів басейн не заповнюють?
Тим, хто бував у Криму, відоме поняття "Велика Ялта". Перлина Криму зібрала довкола себе багато містечок – маленьких і затишних. Одне з таких – Гаспра. Тут ми відвідали готель "Кічкіне". Колись це був маєток великого князя Дмитра Романова, а потім – база відпочинку для військових. Знаючи, що готель належить до "старих" об’єктів, ми не сподівалися побачити сучасного сервісу. І дуже помилилися. Насамперед сподобалися найбільш гігієнічні з усіх можливих автоматичні двері, а також приємний запах і дорогий вигляд фойє.
Про запахи в туристичних закладах слід поговорити окремо, бо це – чи не найбільша проблема. Ви можете побачити на фото в Інтернеті чи турагентстві ідеальні номери, доглянуту будівлю, стильний ресторан. Але ви ніколи не дізнаєтеся, як це все пахне, доки не приїдете на відпочинок. А пахнути може по-різному: туалетом, каналізацією, пліснявою, сирістю, цигарковим димом. Може бути і не такий поганий запах, та все ж неприємний. Навіть нові меблі можуть поширювати досить огидні флюїди від клеїв та наповнювачів. Іронія в тому, що співробітники закладу цих запахів не помічають, оскільки вже "принюхалися", страждають лише гості. Саме тому в країнах, де до турбізнесу ставляться серйозно, над цим питанням працюють ретельно. У простеньких готелях використовують аерозольні освіжувачі повітря, у дорожчих є складні системи очищення та дезодорації повітря.
Що саме роблять у "Кічкіне" – не знаю (можливо, просто добре прибирають), але пахне там гарно. Однак найкраще – шанобливе ставлення до клієнтів, яке відчувається всюди. Наприклад, стандартні номери тут майже не відрізняються від напівлюксів та люксів – просто дещо тісніші. Приємно вразив басейн із підігрітою водою – діючий, незважаючи на те, що в готелі на той момент мешкало кілька людей. А в одному із раніше відвіданих закладів нам сказали таке: "У нас же зараз лише 12 людей відпочиває! Що, заради них заповнювати басейн? Ось коли буде хоча б 70…".
Такої ж позиції дотримується й адміністрація лікувально-оздоровчого комплексу "Ай-Тодор-Юг", розташованого також у Великій Ялті, серед казкових краєвидів і екзотичних парків. Басейн тут не заповнили, чекаючи на справжній наплив клієнтів. На відміну від "Кічкіне", де гаряче водопостачання цілодобове і для всіх, тут воно є лише для мешканців найдорожчих номерів, де встановлено бойлери. Для решти ж вода – за графіком. Та й загалом дорожчі та дешевші номери – тут наче два різні світи. Навіть коридори не однакові. Дивно, що "дешевим" клієнтам не заборонено користуватися басейном – це було б цілком послідовно.
Підсумкова порада
Обираючи заклад для відпочинку в Криму, цікавтеся, які саме послуги передбачено для різних категорій номерів. Не виключено, що, мешкаючи в дешевому номері, ви будете позбавлені багатьох зручностей, а переплативши трохи за номер підвищеної комфортності, отримаєте прийнятні умови. Хоча не радимо обирати заклад, де до клієнтів занадто нерівне ставлення.


Ціни


Готель "Кічкіне"
На 1 особу за добу, мінімальна та максимальна (залежно від сезону), з дворазовим харчуванням.


- Люкс 308-447 грн.
- Стандартний з вікнами на море 270-404 грн.
- Стандартний 237-353 грн.


ЛОК "Ай-Тодор-Юг"
На 1 особу за добу, мінімальна та максимальна (залежно від сезону), без харчування.


- 3-кімнатні апартаменти 172-283 грн.
- Номер підвищеної комфортності 86-177 грн.
- Стандартний 71-152 грн.
Комусь "козацький" котедж, а комусь – "комсомольський"
Побувавши в Гаспрі, ми думали, що бачили справжні гірські схили. Але то була лише репетиція перед Гурзуфом. До такого навіть буковинцеві, який начебто знає, що таке "спуск-підйом", треба кілька днів звикати. Це особливий простір, де рівна поверхня є хіба що у приміщенні. Все інше – суцільний атракціон. Заблукавши в лабіринті вуличок Гурзуфа, ми натрапили на такий крутий спуск, що водій не ризикнув їхати по ньому з пасажирами і висадив нас із мікроавтобуса. Пішки йти було не менш страшно. А загалом Гурзуф – вельми екзотична місцина. Крім крутих доріг, тут є симпатичний базарчик, де продають усі можливі дари кримської землі, незвичайна архітектура і неймовірна кількість… котів. Явне домінування цих тварин над іншими братами нашими меншими в Гурзуфі підтвердили і місцеві мешканці. "Так, у нас справді дуже багато котів – сказала тітонька на базарі. – А чому? Якось не замислювалася".
Пухнасті хвостаті створіння першими зустріли нас і на території бази відпочинку "Гурзуфські зорі". Це котеджний комплекс у зоні реліктового парку. "У нас ростуть ліванські кедри, – хвалиться директор. – Більше таких у Криму немає, хіба що атлаські". Ми активно киваємо, хоч і не розуміємо цінності згаданого дерева. Однак у тому, що повітря тут цілюще, нікого переконувати не треба – відчувається і так.
"Гурзуфські зорі" – один із тих закладів, який змінив своє обличчя. Старі некомфортабельні корпуси просто покинули, збудувавши поряд нові котеджі. У них – просторі дворівневі апартаменти – дорогі і на вигляд, і фактично. Робилося тут все не без почуття гумору. Є, наприклад, український котедж із "шароварним" антуражем. А є такий собі "червоний куточок" з прапорами, вимпелами радянської доби і навіть цілим пам’ятником якомусь невідомому комсомольцеві. Чудово, коли "совок" виявляє себе у кримьких закладах лише таким чином. Незважаючи на високі ціни, "Гурзуфські зорі" надають серйозний бонус для родинного відпочинку: дітям до 16(!) років додаткове місце надається безкоштовно.
Зате у гурзуфському санаторії "Геолог" "музейні експонати" радянської доби виявилися діючими. Наприклад, іржавий автобус ЛАЗ, який, зважаючи на вигляд, їздити не може. Але їздить. А ще – фанерні будиночки без зручностей, такі хирляві, що, здається, біль-менш відчутний вітер позабирає їх із собою. Будиночки розташовані на схилі гори, і до кожного ведуть дощаті місточки. Часом дощечки трухляві і хитаються. Натомість сама територія, що є по суті парком, – у чудовому стані. Це загалом характерно для Криму: якими б старими та запущеними не були житлові корпуси, територія пансіонату чомусь завжди доглянута.
Повітря в зоні "Геолога" ще краще, ніж довкола "Гурзуфських зір". Тут іще більше екзотичної зелені з її цілющими флюїдами. Висловлюємо своє захоплення з цього приводу менеджерові, а вона, натхненна цим, розповідає, як небезпечно їхати на відпочинок до… Туреччини. "Курди сказали, що будуть влаштовувати теракти в готелях і ресторанах, – каже вона, – а у нас же так спокійно!"
Підсумкова порада
Обираючи місце для відпочинку, насамперед визначіться, що саме вам потрібно: тиша чи розваги, цілюще повітря чи міська інфраструктура, великий гарний парк для прогулянок чи ідеальні побутові умови. Пам’ятайте, що поєднати все одразу неможливо.


Ціни


База відпочинку "Гурзуфькі зорі"
За номер за добу, мінімальна і
максимальна (залежно від сезону), зі сніданком.


- Трикімнатний номер 477-656 грн.
- Однокімнатний з каміном 323-546 грн.
- У двох рівнях 414-586 грн.


Санаторій "Геолог"
На 1 особу за добу, мінімальна та
максимальна, з 4-разовим харчуванням


- Стандартний номер зі зручностями 100-157 грн.
- Будиночок без зручностей 80-119 грн.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: