У парку культури і відпочинку імені Т. Шевченка 170 років тому можна було прийняти ванну

---
1 692
0
На площі 24 йохи і 1495 кв. клафтерів було висаджено 35 тисяч кущів та дерев. Одночасно Марін побудував у центрі парку купальню (курсалон) у стилі класицизму. Її фонтан прикрашав барельєф "Діана в купелі" роботи скульптора Легерлутца. Для купальні використовувалася вода зі струмка, який протікав через парк. У центрі парку було вільне місце, дитячий ігровий майданчик, на якому взимку влаштовувалася ковзанка, встановлено лавки, гасові ліхтарі.
На південно-західному розі Народного саду було зведено "Стрілецький дім". Згодом навпроти салону з’явився "Швейцарський будиночок" – літній ресторанчик, який зберігся донині.
Біля входу до Фольксгартена стояв пам’ятник почесному громадянинові міста, першому ректору Чернівців Костянтинові Томащуку. Встановлено його за ухвалою магістрату. Відлив бюст із бронзи у Відні скульптор Бренек. Відкрили монумент 17 жовтня 1897 року. В 1900-1908 роках у Народному саду здійснили першу реконструкцію за планом головного садівника міста Піотровського. Ця робота тривала і в майбутньому. Магістрат чуйно ставився до потреб саду. Та все ж грошей на його впорядкування постійно бракувало. Тому нерідко коштами допомагали міські меценати. Треба віддати належне – за садом у різні роки його існування доглядали першокласні садівники. На жаль, основні елементи оформлення, скульптурні композиції та пам’ятники було знищено: частково – під час румунсько-королівської окупації, частково – у радянський період.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: