
Обладнання і матеріали на виставці переважно іноземного виробництва або виготовлені в Україні за сучасними технологіями, які потребують пристосування до наших умов.
– Котли, які ми пропонуємо, зроблено в Україні з німецьких комплектуючих, – розповів менеджер однієї з фірм. – Спеціально для наших умов німці виготовляють деякі елементи, які могли би витримувати перепади напруги в електромережі або тиску в газопроводі. Те, що працює на Заході, у нас швидко вийде з ладу. Наприклад, маємо дуже забруднений газ, тому колонки і котли засмічуються і потребують постійного догляду. Те саме стосується і води, яка переважно дуже жорстка.
На виставці можна побачити сучасне опалювальне обладнання, яке працює на електроенергії, газові та альтернативних видах палива; електротехніку; будівельні та оздоблювальні матеріали, зокрема чимало видів покрівельних і теплоізоляційних матеріалів; сантехніку; спецодяг та багато іншого не лише іноземного, але й вітчизняного виробництва. Роботу деяких приладів нині можна перевірити за допомогою комп’ютера, хоча нам поки що важко уявити майстра з ноутбуком, який прийшов би перевірити роботу системи опалення.
– Це вже п’ята спеціалізована виставка на тему енергозберігаючих технологій і будівельних матеріалів, – розповів президент торгово-промислової палати Василь ЛЯХОВИЧ. – У її роботі беруть участь понад 70 фірм з 12-ти регіонів України. Палатки всіх учасників навіть не вмістилися у залі спорткомплексу. Заочно тут присутні ще кілька виробників, у тому числі болгарська фірма, яка має намір збудувати на Буковині підприємство з виробництва спеціальних труб для зовнішнього теплопостачання. На сьогоднішній виставці представлено справді енергозберігаючі технології. Тобто Чернівці не випадають з актуальної нині проблеми, яка турбує весь світ і Україну зокрема.